Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Akkurat nå, ChristinB skrev:

Løsningen til mye av det dere irriterer dere over er jo faktisk kastrering. De som "pisser, driter og slåss" og går rundt og remjer, er jo i hovedsak fertile katter som markerer området sitt og beskytter det mot andre. Det er ikke alle løsgående katter.. men én ukastrert hannkatt i en gruppe katter, eller i et boligfelt , kan lede til mye frustrasjon og ødeleggelser. Det er en uting å la fertile katter gå løst!

Det er dessverre ikke så enkelt..Selv om fertile hannkatter spesiellt er et ekstra stort problem, så både slåss, pisser og driter kastrerte katter også.. Min kastrerte hann f.eks ble alvorlig skadet av en annen kastrert hann i nabolaget. Denne hannen kom hjem til oss og startet slåsskamper rett utenfor ytterdøra og inni garasjen..

Observerte den selvsamme katten i går, der den grundig  markerte på en parkert bil..

  • Svar 78
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg blir rett og slett trist av å lese denne tråden. Katter er katter, de gjør det katter skal. Enn så lenge er det fullstendig lovlig å slippe dem løs. Det kan man diskutere både fornuften i og om de

Kommer en kanin seg inn i hagen min og blir drept føler jeg faktisk medfølelse for eier og dyr. Det skulle bare mangle egentlig. Dyr har egenverdi selv om man ikke liker akkurat den arten. 

Jeg er ikke glad i kattene mine fordi jeg lar dem gå ute? Da er jeg vel ikke glad i hønsene og endene mine heller, siden jeg lar dem også gå fritt. Eller hestene som får gå på store områder om sommern

Skrevet
2 hours ago, QUEST said:

Er disse krystallene grønne og ser ut som pellets? Jeg hadde problemer med at kattene la seg på lysarmaturene på akvariene og kjøpte noen slike grønne pellets som skulle holde katter på god avstand.. Funka fjell de..kattene la seg oppå disse pelletsene..:P

Lenge siden eg har kjøpt nå, de var grønne ja, men mer gummiaktige småbiter. 

Skrevet
9 hours ago, QUEST said:

Det er dessverre ikke så enkelt..Selv om fertile hannkatter spesiellt er et ekstra stort problem, så både slåss, pisser og driter kastrerte katter også.. Min kastrerte hann f.eks ble alvorlig skadet av en annen kastrert hann i nabolaget. Denne hannen kom hjem til oss og startet slåsskamper rett utenfor ytterdøra og inni garasjen..

Observerte den selvsamme katten i går, der den grundig  markerte på en parkert bil..

Har de fått gått som fertile lenge så sitter det gjerne igjen som en vane. De som kastreres som unge dyr før de blir fertile utvikler sjelden disse vanene, da de aldri opplever hormoner som trigger oppførselen. Unntak finnes så klart, men kastreres de som unge er det stort sett greit etterpå.

Men hos huskatter vet man jo ikke hva som blir avlet på heller, og det kan jo være at noen har større kjønnsdrift enn andre. Det kan være et annet aspekt. 

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...