Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Lurte på om noen har tips til en god og litt holdbar klosaks til relativt kraftige Rottweilerklør?

har en millers forge 743 og den var bra i starten,men nå etterhvert har pelsen blitt mer og mer motvillig til kloklipp.

Jeg tror den har begynt å bli sløv. saksa har vært i bruk i ca 4 mnd med klipp ca hver uke og har fungert greit,men om noen har tips til en tilsvarende skarp saks med lengre levetid tar jeg gladelig imot råd.

Skrevet

Jeg har kun brukt den lille røde til millers på mine rottiser og fungert greit.. men har hendt jeg har skiftet de ut litt, særlig i perioder der klørne har vært møkkete, for da blir saksa fort slitt..

Skrevet

Har prøvd litt forskjellig fra diverse dyrebutikker, men Millers har vært i en egen liga her så langt. Går det an å få sånne klosakser slipt på noen måte når de begynner å bli sløve?

Skrevet

Kan ikke fordra Millers, de vrir klørne om de er store nok. Her brukes kun Resco Giljotin. Får kjøpt nye blader til den, veldig enkelt å bytte når den begynner å bli skjem.

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Mumle Mu skrev:

Kan ikke fordra Millers, de vrir klørne om de er store nok. Her brukes kun Resco Giljotin. Får kjøpt nye blader til den, veldig enkelt å bytte når den begynner å bli skjem.

Kan det handle om hvilken retning du klipper? Jeg har alltid klipt vertikalt og ikke horisontalt på klørne.. men jeg vet ikke jeg altså, var bare en tanke :) 

Skrevet
1 hour ago, Mumle Mu said:

Kan ikke fordra Millers, de vrir klørne om de er store nok. Her brukes kun Resco Giljotin. Får kjøpt nye blader til den, veldig enkelt å bytte når den begynner å bli skjem.

tror jeg vil prøve denne! burde jeg bestille medium eller large? den saksa jeg har hatt er jo relativt liten men stor nok i massevis for klørne. tenker mer på om den største vil kutte lettere kanskje?

Skrevet
2 hours ago, Ingidano said:

Det kan være greit å prøve å klippe etter tur, spesielt dager det regner. Da er som oftest klørne litt mykere. 

har klippa både etter tur og dusj. vinter og mye snø i nord så det blir lite slitasje, derav endel klipping,spesielt bak men saksa e ikke god nok i lengden. kan kjøpe samme og bruke en kort periode men vil heller prøve no anna. tenke æ går for den giljotinen som blei nevnt over her med utskiftbare blad :)

Skrevet
3 timer siden, Mumle Mu skrev:

Kan ikke fordra Millers, de vrir klørne om de er store nok. Her brukes kun Resco Giljotin. Får kjøpt nye blader til den, veldig enkelt å bytte når den begynner å bli skjem.

Vet du hvor man får kjøpt nye blar? 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...