Gå til innhold
Hundesonen.no

Fellestrening i Oslo/Akershus?


Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som kunne tenke seg å bli med på fellestrening i Oslo eller Akershus fremover? Jeg kommer selv til å stille opp med en liten valp, så jeg tenker i utgangspunktet at det kan være en mulighet til å fritrene på det man selv ønsker, kanskje med innslag av litt ringtrening? :) 

 

For oss passer alt mellom Oslo og Gardermoen, enten på kveldstid eller i helger (formiddag).

 

 

  • Like 1
Skrevet

Jeg vil! :D Bor jo på Årvoll, men har bil. På kveldstid kan det derimot bli litt stress å kjøre langt, fordi jeg må vente med å dra ut til ungene er i seng. 

Skrevet

Jeg kan godt være med :) bor litt nord for Gardermoen og har bil (eller iallefall etter neste uke) 

Skrevet

Erfaringsmessig er det vanskelig å få det til å passe for alle på slike treninger, så om det annonseres her så blir jeg med om jeg har tid og anledning. Isåfall i Oslo.

Skrevet

Jeg foreslår at vi tar det på Furuset (se bilde), så blir det passende avstand både for de som bor i Oslo og de som bor mot Gardermoen. Eventuelt Alnabru, like ved Alnabru ridesenter.

Noen tanker om det?

 

Vi kan allerede førstkommende søndag. Vi kan jo foreslå datoer og tidspunkter, og så kan de som har mulighet slenge seg på :) 

furuset.thumb.JPG.55b86e18b679847cb76e0092f6eec02e.JPG

Skrevet

Har ikke hundobil pga reperasjon nå, men slenger meg med når hundobilen er hjemme igjen om et par uker...

  • Like 1
Skrevet

Flere som har mulighet til å komme? :)

 

Skal vi si i morgen kl 12 på formiddagen? Vi kan først møtes på fotballbanen først og se om den er ledig, hvis det ikke er noe ledig plass så tusler vi opp til skolen. 

  • Like 1
Skrevet
På 4.1.2018 at 7:47 PM, Elita2005 skrev:

Vi blir med!!:) Vi bor øverst på grunerløkka, og har også bil - men enklest om det blir et sted i byen, men alt går! 

Vi kan jo kanskje samkjøre av og til? :) Jeg har to store bur i min bil og det er plass til et til. :) Tenker både for hygge og miljøet og kostnader :) Siden jeg bor like i nærheten :)

Hvordan gikk det idag? Vi blir gjerne med neste gang hvis jeg ikke jobber :)

 

 

 

Skrevet
9 hours ago, Orca said:

Vi kan jo kanskje samkjøre av og til? :) Jeg har to store bur i min bil og det er plass til et til. :) Tenker både for hygge og miljøet og kostnader :) Siden jeg bor like i nærheten :)

Hvordan gikk det idag? Vi blir gjerne med neste gang hvis jeg ikke jobber :)

Det kan vi absolutt! :) jeg har enn så lenge bare 1 halvstort bur, men det har rommet en liten dalmantinere og en liten kelpie før (om Dixie skal være med:)), også er det plass i baksetet til flere bur. Så det burde gå helt greit! Klart å transportere en kelpie, en dalmantiner, en kooikerhund, en sheltie og en yorkie før :P Også klart fem sheltier og en Kooikerhund.

Det var kjempekoselig i dag! Litt kaldt for de to små valpene, selv om jeg syntes det så ut som Lyng ikke brydde seg like mye som Lava. 

Skrevet
22 timer siden, Elita2005 skrev:

Det kan vi absolutt! :) jeg har enn så lenge bare 1 halvstort bur, men det har rommet en liten dalmantinere og en liten kelpie før (om Dixie skal være med:)), også er det plass i baksetet til flere bur. Så det burde gå helt greit! Klart å transportere en kelpie, en dalmantiner, en kooikerhund, en sheltie og en yorkie før :P Også klart fem sheltier og en Kooikerhund.

Det var kjempekoselig i dag! Litt kaldt for de to små valpene, selv om jeg syntes det så ut som Lyng ikke brydde seg like mye som Lava. 

Høres bra ut! For min del er det ikke kriise om Lotta må ligge ved bena mine heller, eller i sele i baksetet, men det er jo ikke optimalt da. Tror ikke jeg orker ha med Dixie nå på vinteren, hun blir så fort kald om vi er i ro og da er det ikke så gøy for henne. :)

 

Så gøy! Ja kan tenke meg det ble litt kaldt. Da jeg fikk Lotta var det jo vinter og hun var et eneste sytekor de første ukene da vi var ute :P

Skrevet

Jeg og valpen (9 mnd) vil gjerne bli med! Vi trener grunnleggende lydighet nå og skal på bronsemerkekurs i løpet av våren. Har bil med dobbeltbur, men ikke førerkort helt ennå, så hvis noen ønsker å samkjøre (det vil si kjøre Hehe) så kan vi bruke min bil. Men vi bor på Haugerud og det er jo nesten gåavstand så for vår del så klarer vi oss:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Så bra at flere er interesserte i å bli med! Skal vi sette opp en ny trening? For min del passer det til helgen. Det var forøvrig VELDIG kaldt sist gang - så ta med varmt tøy! 

Skrevet

Ja det passer til helgen for min del også:) lørdagen jobber jeg fra Kl 15, så da må det bli tidlig, men søndag har jeg hele dagen fri! :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet
4 timer siden, Aob skrev:

Ja det passer til helgen for min del også:) lørdagen jobber jeg fra Kl 15, så da må det bli tidlig, men søndag har jeg hele dagen fri! :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

søndag passer for meg, jobber lørdAG!

Skrevet
Jeg kunne også tenkt meg å bli med en gang, hvis det er rom for en tidvis brøleape og en skeptiker som har godt av enda mer miljøtrening med folk :ahappy: 


Selvfølgelig! [emoji4]

Skal vi si søndag kl 14 på Furuset, samme sted som sist? Fant ut at samboer har bilen den dagen, så vi må ta bussen [emoji57]

Sent fra min SM-G925F via Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Skal til moren min denne helgen, men er gjerne med neste helg :) kjører i så fall fra Råholt og kan ta med ekstra hunder og ett menneske i bilen om noen vil ha skyss.

Skrevet
11 hours ago, Benedicte said:

 


Selvfølgelig! emoji4.png

Skal vi si søndag kl 14 på Furuset, samme sted som sist? Fant ut at samboer har bilen den dagen, så vi må ta bussen emoji57.png

Sent fra min SM-G925F via Tapatalk
 

 

Herlig :D han pleier ikke være brøleape på trening da, bare tur :aww: 

 

jeg er borte i helgen, så har ikke mulighet til å komme da.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...