Gå til innhold
Hundesonen.no

Fellestrening i Oslo/Akershus?


Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som kunne tenke seg å bli med på fellestrening i Oslo eller Akershus fremover? Jeg kommer selv til å stille opp med en liten valp, så jeg tenker i utgangspunktet at det kan være en mulighet til å fritrene på det man selv ønsker, kanskje med innslag av litt ringtrening? :) 

 

For oss passer alt mellom Oslo og Gardermoen, enten på kveldstid eller i helger (formiddag).

 

 

  • Like 1
Skrevet

Jeg vil! :D Bor jo på Årvoll, men har bil. På kveldstid kan det derimot bli litt stress å kjøre langt, fordi jeg må vente med å dra ut til ungene er i seng. 

Skrevet

Jeg kan godt være med :) bor litt nord for Gardermoen og har bil (eller iallefall etter neste uke) 

Skrevet

Erfaringsmessig er det vanskelig å få det til å passe for alle på slike treninger, så om det annonseres her så blir jeg med om jeg har tid og anledning. Isåfall i Oslo.

Skrevet

Jeg foreslår at vi tar det på Furuset (se bilde), så blir det passende avstand både for de som bor i Oslo og de som bor mot Gardermoen. Eventuelt Alnabru, like ved Alnabru ridesenter.

Noen tanker om det?

 

Vi kan allerede førstkommende søndag. Vi kan jo foreslå datoer og tidspunkter, og så kan de som har mulighet slenge seg på :) 

furuset.thumb.JPG.55b86e18b679847cb76e0092f6eec02e.JPG

Skrevet

Har ikke hundobil pga reperasjon nå, men slenger meg med når hundobilen er hjemme igjen om et par uker...

  • Like 1
Skrevet

Flere som har mulighet til å komme? :)

 

Skal vi si i morgen kl 12 på formiddagen? Vi kan først møtes på fotballbanen først og se om den er ledig, hvis det ikke er noe ledig plass så tusler vi opp til skolen. 

  • Like 1
Skrevet
På 4.1.2018 at 7:47 PM, Elita2005 skrev:

Vi blir med!!:) Vi bor øverst på grunerløkka, og har også bil - men enklest om det blir et sted i byen, men alt går! 

Vi kan jo kanskje samkjøre av og til? :) Jeg har to store bur i min bil og det er plass til et til. :) Tenker både for hygge og miljøet og kostnader :) Siden jeg bor like i nærheten :)

Hvordan gikk det idag? Vi blir gjerne med neste gang hvis jeg ikke jobber :)

 

 

 

Skrevet
9 hours ago, Orca said:

Vi kan jo kanskje samkjøre av og til? :) Jeg har to store bur i min bil og det er plass til et til. :) Tenker både for hygge og miljøet og kostnader :) Siden jeg bor like i nærheten :)

Hvordan gikk det idag? Vi blir gjerne med neste gang hvis jeg ikke jobber :)

Det kan vi absolutt! :) jeg har enn så lenge bare 1 halvstort bur, men det har rommet en liten dalmantinere og en liten kelpie før (om Dixie skal være med:)), også er det plass i baksetet til flere bur. Så det burde gå helt greit! Klart å transportere en kelpie, en dalmantiner, en kooikerhund, en sheltie og en yorkie før :P Også klart fem sheltier og en Kooikerhund.

Det var kjempekoselig i dag! Litt kaldt for de to små valpene, selv om jeg syntes det så ut som Lyng ikke brydde seg like mye som Lava. 

Skrevet
22 timer siden, Elita2005 skrev:

Det kan vi absolutt! :) jeg har enn så lenge bare 1 halvstort bur, men det har rommet en liten dalmantinere og en liten kelpie før (om Dixie skal være med:)), også er det plass i baksetet til flere bur. Så det burde gå helt greit! Klart å transportere en kelpie, en dalmantiner, en kooikerhund, en sheltie og en yorkie før :P Også klart fem sheltier og en Kooikerhund.

Det var kjempekoselig i dag! Litt kaldt for de to små valpene, selv om jeg syntes det så ut som Lyng ikke brydde seg like mye som Lava. 

Høres bra ut! For min del er det ikke kriise om Lotta må ligge ved bena mine heller, eller i sele i baksetet, men det er jo ikke optimalt da. Tror ikke jeg orker ha med Dixie nå på vinteren, hun blir så fort kald om vi er i ro og da er det ikke så gøy for henne. :)

 

Så gøy! Ja kan tenke meg det ble litt kaldt. Da jeg fikk Lotta var det jo vinter og hun var et eneste sytekor de første ukene da vi var ute :P

Skrevet

Jeg og valpen (9 mnd) vil gjerne bli med! Vi trener grunnleggende lydighet nå og skal på bronsemerkekurs i løpet av våren. Har bil med dobbeltbur, men ikke førerkort helt ennå, så hvis noen ønsker å samkjøre (det vil si kjøre Hehe) så kan vi bruke min bil. Men vi bor på Haugerud og det er jo nesten gåavstand så for vår del så klarer vi oss:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Så bra at flere er interesserte i å bli med! Skal vi sette opp en ny trening? For min del passer det til helgen. Det var forøvrig VELDIG kaldt sist gang - så ta med varmt tøy! 

Skrevet

Ja det passer til helgen for min del også:) lørdagen jobber jeg fra Kl 15, så da må det bli tidlig, men søndag har jeg hele dagen fri! :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet
4 timer siden, Aob skrev:

Ja det passer til helgen for min del også:) lørdagen jobber jeg fra Kl 15, så da må det bli tidlig, men søndag har jeg hele dagen fri! :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

søndag passer for meg, jobber lørdAG!

Skrevet
Jeg kunne også tenkt meg å bli med en gang, hvis det er rom for en tidvis brøleape og en skeptiker som har godt av enda mer miljøtrening med folk :ahappy: 


Selvfølgelig! [emoji4]

Skal vi si søndag kl 14 på Furuset, samme sted som sist? Fant ut at samboer har bilen den dagen, så vi må ta bussen [emoji57]

Sent fra min SM-G925F via Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Skal til moren min denne helgen, men er gjerne med neste helg :) kjører i så fall fra Råholt og kan ta med ekstra hunder og ett menneske i bilen om noen vil ha skyss.

Skrevet
11 hours ago, Benedicte said:

 


Selvfølgelig! emoji4.png

Skal vi si søndag kl 14 på Furuset, samme sted som sist? Fant ut at samboer har bilen den dagen, så vi må ta bussen emoji57.png

Sent fra min SM-G925F via Tapatalk
 

 

Herlig :D han pleier ikke være brøleape på trening da, bare tur :aww: 

 

jeg er borte i helgen, så har ikke mulighet til å komme da.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...