Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vil ha tak i en hanefot jeg kan bruke i lina på sleden fra det punktet lina slutter og frem til selene.

vi fikk kjøpt en billig på xxl men krokene er alt for små og jeg synes di er noe herk. så kunne tenkt meg noe mer slitesterkt.

noen som kanskje kan sy på bestilling her inne eller har forslag?

foretrekker svivel i festepunktet men ingen must så lenge kroker og tau er solid. vil helst ikke overskride 200 i pris.

 

vil gjerne også få kjøpt en nakkeline om noen vil lage?

Skrevet
15 timer siden, Meg skrev:

det kan du lage selv- med hulfletta tau. jeg fortrekker litt lengde på dem så hundene har litt rom å  jobbe på. (bruker rett og slett såkalte bakliner, 125 cm eller mer)

http://www.troll-hundefor.no/webshop.aspx?pageid=32939&catId=18198&groupId=5014

bruker jeg en slik til hver hund da og kobler til lina som går til sleden? 

hvor lang bør nakkelina være? har ei hjemmelaga på ca 35-40 cm. føler kanskje den er for lang.

  • Like 1
Skrevet
5 hours ago, Wildlife said:

bruker jeg en slik til hver hund da og kobler til lina som går til sleden? 

hvor lang bør nakkelina være? har ei hjemmelaga på ca 35-40 cm. føler kanskje den er for lang.

kjøp deg en ferdiglaget nakkeline og så bruker du den som mal neste gang du skal lage. 

du kobler de to baklinene til en strikkavlaster (med sikring) som du igjen kobler til sleden. velg da de lengste baklinene Troll selger. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...