Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
1 time siden, QUEST skrev:

Dette så veldig stygt ut og som andre sier her, dette er VELDIG smertefullt for den stakkars hunden. Dyrlege MÅ oppsøkes og det snarest! De har forhåpentligvis ikke bånd på hunden nå? Tenk hvor vondt det må være hvis det kommer press på betennelsen i tillegg :no:

Forhåpentligvis kommer de seg til dyrlegen i morgen med hunden, du får prøve å legge press på de og si at hunden trenger behandling snarest og at du har vist bilde og spurt om råd her. 

Hold oss oppdatert om hvordan det går :) 

Ja, skal oppdatere dere selvfølgelig :) 

  • Like 1
Skrevet
3 timer siden, Linni skrev:

Ser sånn ud under halsen :/ Ser ut som det kommer fra båndet.. Er like bredt som bånde.. 

6D419F9C-2301-4E38-B48F-8266923F53DA.png

Er såret forsøkt vasket eller er alt værk?

Iværtfall, hold halsbåndet av, rens det og hold det tørt til dere kommer dere til dyrlege. Dette har nok utviklet seg nok til at et dyrlegebesøk er uungåelig..

Skrevet
Just now, Linni said:

Noen her som har peiling om vi kan bruke hydrokortison på hund? Han på apoteke var usikker. Men veteinær sa vi skulle prøve noe fra apoteke før de gjorde noe :) 

Du skrev over her at du fikk med deg noe fra veterinæren for å bruke? Hva var det? Hvorfor har du plutselig fått beskjed om å dra på apoteket for å kjøpe noe reseptfritt? Fikk du ikke resept da du var hos veterinæren? Dette høres svært merkelig ut.

Skrevet
Akkurat nå, Linni skrev:

Noen her som har peiling om vi kan bruke hydrokortison på hund? Han på apoteke var usikker. Men veteinær sa vi skulle prøve noe fra apoteke før de gjorde noe :) 

Skrev ikke veterinæren ut resept på noe? Det så ut som om det kunne trengt antibiotika... 

Jeg har hatt våteksem et par ganger på hund opp gjennom årene, men har da oppdaget det så tidlig at jeg kunne stoppe det selv. Sinksalve RUNDT såret for å stoppe spredning er et generelt råd, eventuelt vaginalkrem. Men det bildet viste noe som ser ut som det krever sterk lokal behandling, og ikke bare litt luft og uttørking som jeg har i de aller fleste tilfeller klart meg med.

Våteksem kan spre seg veldig fort, så jeg håper dere får et konkret råd i morgen. Det er ikke så lenge siden en annen bruker beskrev en hund med våteksem på store deler av kroppen pga hurtig spredning. Våteksem må stoppes med en gang.

Skrevet
Akkurat nå, Artemis skrev:

Du skrev over her at du fikk med deg noe fra veterinæren for å bruke? Hva var det? Hvorfor har du plutselig fått beskjed om å dra på apoteket for å kjøpe noe reseptfritt? Fikk du ikke resept da du var hos veterinæren? Dette høres svært merkelig ut.

Jo , vi fikk en spray til såret :) Men så følte foreldrene mine de trengte noe mer. Så spurte de apoteke. Jo, vi fikk clorezyderm hos veterinæren :) 

Skrevet
Akkurat nå, Linni skrev:

Jo , vi fikk en spray til såret :) Men så følte foreldrene mine de trengte noe mer. Så spurte de apoteke. Jo, vi fikk clorezyderm hos veterinæren :) 

Ville de bedrevet selvmedisinering om de hadde vært hos sin fastlege og fått råd og resept?

Hvis veterinæren sa at den holdt, så ville jeg holdt meg til det fram til kontrolltimen i morgen, framfor å føle meg fram med ulike ting. Å kombinere medisiner kan gi uventede reaksjoner eller påvirke effekten, så jeg ville gjort som veterinæren sa, og etterspurt konkrete anbefalinger. Får dere ikke adekvat behandling, finnes det som regel flere veterinærer. 

Det fine med våteksem er at en ser fort forbedring om det en har fått fungerer. Og det blir fort verre om det ikke har effekt.

  • Like 6
Skrevet
Akkurat nå, SFX skrev:

Ville de bedrevet selvmedisinering om de hadde vært hos sin fastlege og fått råd og resept?

Hvis veterinæren sa at den holdt, så ville jeg holdt meg til det fram til kontrolltimen i morgen, framfor å føle meg fram med ulike ting. Å kombinere medisiner kan gi uventede reaksjoner eller påvirke effekten, så jeg ville gjort som veterinæren sa, og etterspurt konkrete anbefalinger. Får dere ikke adekvat behandling, finnes det som regel flere veterinærer. 

Det fine med våteksem er at en ser fort forbedring om det en har fått fungerer. Og det blir fort verre om det ikke har effekt.

ja, skal gjøre det :) Føler det blir bedre også. Men veterinæren såg på det og hadde ikke utviklet seg mye.

Så var i behandling i rett til heldigvis :) Bommet dessverre på bilde og. Brukte bliz i mørket og ble verre off . 

Men Takk for tips ! :D 

  • Like 1
Skrevet

Har hunden bare fått spray til å bruke? Dette burde vært barbert og renset skikkelig i narkose for å unngå at det sprer seg. Det skal barberes med gode marginer rundt selve eksemet. Min hund hadde skikkelig våteksem over brystet en gang og da fikk vi kortison for kløen samt antibiotika og smertestillende. Fikk også med en tykk gel som skulle smøres på eksemet daglig (Clorexyderm Spot gel). 

Håper dere får mer hjelp hos veterinæren i dag, dette har utviklet seg mye! 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...