Gå til innhold
Hundesonen.no

Mystiske skulderproblemer


Recommended Posts

For tre måneder siden begynte plutselig frøkna å halte, helt ut av det blå. Det varte ca. en halv dag, men hun avlastet den ene foten en stund og viste tydelig smerte når skuldra ble undersøkt hos veterinær. Det ble diagnostisert til muskelstrekk (noe det trolig ikke var) og hun ble friskmeldt etter to uker med ro og Metacam, men selv om hun fort ble veldig mye bedre og ikke lengre viste smerte hadde hun problemer med å stabilisere skuldra. På glatt underlag skled foten i alle retninger, og måtte hun ha all vekta på den foten "knakk" hun sammen. Det ble mistenkt mild MSI. Hun hadde rask og fin progresjon mtp. stabilitet ved hjelp av fysioterapi, og ble etterhvert mer eller mindre friskmeldt igjen. I forrige uke hadde jeg henne løs på tur, og da løp hun rundt som en rakett helt uten hemninger. Hun fikk ikke holde på veldig lenge, men den kvelden haltet hun igjen, og selv om hun virket fin igjen neste dag fortsatte hun å avlaste den vonde foten. Det gjør hun enda, om enn ikke i like stor grad. Ellers fungerer hun helt normalt, hopper og går og det er ingenting annet enn avlastningen som skulle tilsi at noe er galt. Hun skal i røntgen på mandag, men er det noen som har opplevd lignende eller har tanker om hva det kan være?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

53 minutter siden, Krutsi skrev:

Jeg har nylig hatt noe ala det samme, der hunden ble bra og ikke i perioder, og det var ocd.. 

Interessant! Måtte google, og det var jo mye som stemte. Blir spennende å se om veterinæren finner noe på røntgen, eller om vi må gå videre med artroskopi.

Hvordan gikk det med din hund?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Wilhelmina skrev:

Interessant! Måtte google, og det var jo mye som stemte. Blir spennende å se om veterinæren finner noe på røntgen, eller om vi må gå videre med artroskopi.

Hvordan gikk det med din hund?

Vi måtte røntge flere bilder for å se det, for det må treffe riktig vinkel.. 

det ble operasjon.. så vi er i rehab-tiden, men virker lovende pr nå..

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Krutsi skrev:

Æsj, det var kjipt! Blir det lang rehab på dere da?

Vet ikke så mye enda, veterinæren kunne ikke si noe sikkert akkurat nå. Hun ville få en second opinion fra Oslo først, men måtte bare være innstilt på at vi måtte nedover dit og operere. Sånn sett er ikke dette det verste tidspunktet for en lang rehabiliteringsperiode, vinteren her oppe går det ganske rolig for seg uansett.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og da hadde vi fått en ny diagnose - MSI ( medial skulderinstabilitet)... Det er det massøren har ment siden de første symptomene oppstod i sommer, og som hun har blitt behandlet for siden da. Så nå er spørsmålet om vi bare skal fortsette den behandlingen vi har gjort, som det har vært god respons på, eller om det er et ligament som har røket helt nå og må opereres (for nå var det visst plutselig ikke senefeste lenger?) Det var det visst ikke mulig å si noe om uten å dra ned til Oslo og foreta en undersøkelse der. Kan det virkelig være nødvendig å reise til andre enden av landet for å få sikre svar, lurer nå jeg på..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

14 minutter siden, Wilhelmina skrev:

Og da hadde vi fått en ny diagnose - MSI ( medial skulderinstabilitet)... Det er det massøren har ment siden de første symptomene oppstod i sommer, og som hun har blitt behandlet for siden da. Så nå er spørsmålet om vi bare skal fortsette den behandlingen vi har gjort, som det har vært god respons på, eller om det er et ligament som har røket helt nå og må opereres (for nå var det visst plutselig ikke senefeste lenger?) Det var det visst ikke mulig å si noe om uten å dra ned til Oslo og foreta en undersøkelse der. Kan det virkelig være nødvendig å reise til andre enden av landet for å få sikre svar, lurer nå jeg på..

Kan man ikke drøye det litt, se det an og ta nye bilder om en stund? 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Meg skrev:

bare en liten kommentar fra sidelinjen. Er hunden sjekket for problemer i bakparten, og da gjerne motsatt side av den vonde skuldra?

Hun har HD (grad D) som hun behandles for jevnlig. Hun har vært veldig fin i hofter og rygg hele sommeren, men den ene hofta er alltid litt stivere enn den andre (jeg husker ikke hvilken, men det kan godt ha vært motsatt side). 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...