Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
12 minutter siden, maysofie skrev:

Erfaring og gode råd vedrørende hva?

Schäferrumpe ;)

Det er fistler i vevet rundt endetarmen som lager "hull" innover i huden og er gjerne svært smertefullt ;)

 

Men Ja, jeg har vært borti det. Anbefales å få en dyrlege til å dope ned og rense skikkelig. Deretter bør du vaske daglig, et par ganger minst, og så bruke fucidermsalve hvis dyrlegen mener Det, eller evt optimaph. Min erfaring er at atopica (medisin) kan hjelpe. 

Men dette er også veldig avhengig av hvor ille dette er. 

 

Edit: du bør også finne en dyrlege som har vært borti dette en del tidligere. Schäferfolk vet nok om hvilke dyrleger som har vært borti dette ;)

  • Like 1
Skrevet

Hei, jeg har hatt en som hadde det og de må opereres bort og du må vaske rent med klorhexidin flere ganger daglig.Min gikk med skjerm i over ett år da det kom nye fistler etterpå som ble operert etter hvert og han ble helt bra.Bruk skjerm og vask ofte.

Lykke til

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...