Gå til innhold
Hundesonen.no

dobermann


Ronny

hva er finest sorte eller brune dobermann  

40 stemmer

  1. 1. sorte

    • ja
      30
    • nei
      10
  2. 2. brune

    • ja
      19
    • nei
      21


Recommended Posts

Jeg syns d finnes bare en type Doberman, sort/tan.

men brun er da en type hund de å, men innerst inne mener jeg nok at de burde vært

tatt ut av avl som de blå/grå og kamile farvede.

til alle brune Dobermann hunder der ute

ikke bli sur, vil jo ike ha en Dobermann til uvenn om den er brun eller sort. LOL

Hvorfor det? Grunnen til at de fargene du nevner ikke er ønsket på dobermann er vel at de oftest sliter med pelsproblemer. Har aldri hørt at de brune har det, så jeg kan ikke forstå hvorfor man ikke skulle kunne avle på de?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg syns d finnes bare en type Doberman, sort/tan.

men brun er da en type hund de å, men innerst inne mener jeg nok at de burde vært

tatt ut av avl som de blå/grå og kamile farvede.

til alle brune Dobermann hunder der ute

ikke bli sur, vil jo ike ha en Dobermann til uvenn om den er brun eller sort. LOL

Bare så det er sagt -til deg og alle andre -, så kom de brune dobberene ut samtidig med de sorte...fawn og blå er noe helt annet,og sliter med mange hudproblemer og diverse.

Den brune dobberen ble godkjent året etter den sorte, så den er ikke en motevri... :P:P

:P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Liker godt den svarte, men synes jo Odin er helt skjønn - han åpna øya mine for brune... Så brun og kupert er nok et lite hakk ovenfor den svarte... :P

De e fine kara hele gjengen. men min knapp er nå sort tan :) middels høyde og kraftig :P akkurat som Kiefher :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...