Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

(Nok en tråd av meg, men jeg har bare himla mange spørsmål som svirrer rundt i huet nå for tiden:icon_redface:)

Hunden min har haltet en god stund og veterinæren sier at nå må Sydney "ta det med ro" fremover for å se om det blir bedre. Heller ikke gå lange turer. Hva vil det si, egentlig? Hva er en kort tur, hva er en lang tur? Jeg mener iallfall at 20 min er en kort tur, men resten av familien sier at det er alt for langt...Man får jo ingen tur ut av det nesten:icon_confused: 

Skrevet

Ta det med ro i denne sammenhengen vil jeg anta vil si at man IKKE går tur - men lufter hunden i bånd sånn at den får gjort fra seg, men ellers skal være uten aktivitet som belaster beinet :). Altså IKKE tur - ikke engang 10 min ennå. 

  • Like 4
Skrevet

De gangene jeg har fått beskjed om at hunden må "ta det med ro" har det ikke vært snakk om tur i det hele tatt, kun lufting. Jeg spør alltid spesifikt hva som menes når jeg får slike beskjeder, ettersom alt under en time er rolige småturer i mitt hode :P 

  • Like 2
Skrevet
Akkurat nå, Siri skrev:

Ta det med ro i denne sammenhengen vil jeg anta vil si at man IKKE går tur - men lufter hunden i bånd sånn at den får gjort fra seg, men ellers skal være uten aktivitet som belaster beinet :). Altså IKKE tur - ikke engang 10 min ennå. 

Åja. Lurte litt på hva hun tenkte betydde rolig, nemlig. Hun sa litt sånn "ikke lange turer" og litt "ikke så mye løping og herjing". Hun har ikke så mye smerter når musklene blir varma opp, som f.eks. på tur. Uten turer kommer jeg ikke til å ane hva jeg skal gjøre de kommende dagene:P Jaja, sånn kan det gå.

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, sidnajse skrev:

Åja. Lurte litt på hva hun tenkte betydde rolig, nemlig. Hun sa litt sånn "ikke lange turer" og litt "ikke så mye løping og herjing". Hun har ikke så mye smerter når musklene blir varma opp, som f.eks. på tur. Uten turer kommer jeg ikke til å ane hva jeg skal gjøre de kommende dagene:P Jaja, sånn kan det gå.

Gi henne noe å bry hode sitt med, som godbitsøk/måltidene spredd på plena eller gjemt i huset. Flaske/kong med fôr, lære inn enkle triks etc. Mye morsomt en kan gjøre uten tur i slike perioder :)

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...