Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Den siste tiden har jeg merket at bak beina til min eldste hund har begynt å svikte plutselig. Det skjer så fort hun mister litt kontroll og ramler på rumpa men så er det rett opp igjen. Det virker ikke som hun har noe vondt når det skjer hun er bare litt overrasket selv også når det skjer. Jeg vet at hun har litt forkalkninger i bakbeina. Har noen vært bort i noe lignende? Er det noe en kan gjøre? Jeg skal til veterinær på tirsdag på seniorsjekk og kommer til å spørre veterinær om råd også 

 

Skrevet

Ja. Min første hund fikk forkalkninger i bekkenet etter en bilulykke, og etterhvert gikk det utover nervebanene i foten bl.a. Det endte opp med at han ikke løfta bakbeina når han gikk, så han dro foten ut til siden og bakover i stedet for. Til slutt var han såpass ille at han fikk slippe. 

Skrevet

Vår dame på 11.5 begynner også å bli svak i bakenden- hun har spondylose, og har nå begynt på smertestillende fast. Er til utredning for å sjekke at smertestillende faktisk fungerer da hun er en ekspert på å skjule smerter. Hun har mindre muskelmasse i ene bakfoten i forhold til andre..

Skrevet

Gamlehunden her på gården hadde kraftig hd med forkalkninger, han begynte bakbeina å svikte på så han datt ned på rompa, etterhvert utviklet det seg til at han i perioder ikke hadde kontroll på bakbeina i det heletatt. Da fikk han slippe. :( 

 

Skrevet

Ja klart det er snakk om livs kvalitet og akkurat nå har hun mye livs glede selv om hun er over12 år. Det er den siste måneden bak beina har sviktet av og til på tur skjer kanskje 1 gang i løpet av turen og det er ikke hver gang på tur det skjer heller. Ser jeg at livs gnisten er borte og bak beina svikter mer og mer må jeg nok ta en vurdering selv om tanken er helt grusom. Det er jo mamma sin lille øyesten 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...