Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei på dere. Nå nærmer det seg slutten på fôret Ludvig har gått på siden Januar. Jeg har prøvd litt forskjellig til han, og det virker som at han liker det foret han har nå. Det han får er hills ideal balance No grain. Han har gått opp i vekt og spiser hver dag. Dvs han kan ha tendensen til å slutte å spise daglig. Det har skjedd når han har prøvd pro plan og RC. Han har tendensen til å bli løs i magen ved mye aktivitet. Dvs de første gangene han går på do et avføringen fin, deretter blir den løs. Dette gjelder ved lange turer eller lett stress. 

Jeg ser det at han har tendensen til å få litt flass. Det ble bedre med hills, men er ikke helt borte. Han har blitt veldig lys i pelsen, men det er helt normalt for rasen. Det er slik det skal være. Men pelsen har blitt veldig kort i forhold til det den var. Det er jeg usikker på om er normalt. Han er 19 mnd og er nok i ett pelsskifte. Jeg ser at det begynner å komme opp mørkere pels. 

Nå nærmer jeg meg bunnen av sekken. Og lurer på om jeg skal bytte, eller fortsette med det jeg gir. Han bør gå litt mer opp i vekt, og pelsen og huden bør bli bedre (men er usikker på om det er Alderen). Kan legge til at han klør seg mye når flåtten biter. Han får bravecto. 

For jeg har vurdert er Canagan, Acana, taste of the wild og Symply. Det er fordi der virker som han liker for uten korn best. Jeg gir Tundra tørrfor og Acana classic red som godbiter som han leter etter på plenen. Tundra kan kun bestilles på nettdyret. Så derfor er det uaktuelt. Det blir litt tungvint. (Men han liker Det). 

Har dere noen forslag? Råforing blir for upraktisk og han plassmangel i frysa. Han liker ikke fisk. Men mulig han kan like laks, siden han liker laksefilet. 

 

Skrevet

Jeg fórer rått, men på turer og steder hvor det er upraktisk å ha med rått, får de tørrfór. Har testet mye og endte til slutt opp med Genesis Pure Canada. Det er det som fungerer best på dem både med tanke på avføring, pels, hold - ja, i grunnen alt. 
 

Skrevet

Har hatt samme problem som deg, Timon er bare 8 mnd. Han tåler ikke kylling. Vi forer 50/50 rått og tørt. Men vi har endt opp på det tørrforet her https://www.hundepoter.no/products/harmony-sensitiv-fisk og kan første gang gå tur uten å være redd for rennaræv [emoji23] veldig deilig! Ikkeno flass eller kløe.. :)

Sent fra min SM-T550 via Tapatalk

Skrevet
1 time siden, Justisia skrev:

Jeg fórer rått, men på turer og steder hvor det er upraktisk å ha med rått, får de tørrfór. Har testet mye og endte til slutt opp med Genesis Pure Canada. Det er det som fungerer best på dem både med tanke på avføring, pels, hold - ja, i grunnen alt. 
 

Hvor kjøper du dette?

Nevermind... jeg gnei gugg ut av øynene og oppdaga det på egenhånd :P 

 

  • Like 1
Skrevet

Hmm kanskje jeg skal prøve ett for som er basert på noe annet enn kylling. De merkene dere nevner har jeg ikke sett i men av dyrebutikkene her ? 

Han har ikke direkte løs mage, men på langtur osv blir det det etterhvert ?

  • 2 months later...
Skrevet
On 6/18/2017 at 10:17 AM, Kristin_nord said:

Har hatt samme problem som deg, Timon er bare 8 mnd. Han tåler ikke kylling. Vi forer 50/50 rått og tørt. Men vi har endt opp på det tørrforet her https://www.hundepoter.no/products/harmony-sensitiv-fisk og kan første gang gå tur uten å være redd for rennaræv emoji23.png veldig deilig! Ikkeno flass eller kløe.. :)

Sent fra min SM-T550 via Tapatalk
 

Det var veldig fin pris på det- men med bare 9% fett, så må det vel gå ganske mye?

Skrevet
Det var veldig fin pris på det- men med bare 9% fett, så må det vel gå ganske mye?
Timon får 400g daglig, kunne ikke fått mer hvertfall [emoji85] men vi er jo ikke kjempe aktive mtp min sykdom , så kan være derfor det fungerer :)

Sent fra min SM-T550 via Tapatalk

  • 4 weeks later...
Skrevet
På 9/17/2017 at 6:11 PM, AussieAllTheWay skrev:

Det var veldig fin pris på det- men med bare 9% fett, så må det vel gå ganske mye?

Fordeler med fiskeprotein er jo at en får utnyttet all protein som er fordi det er så lett fordøyelig. Fra andre roteinkilder vil ofte store andeler bare skli rett gjennom tarmen. Derfor er det behov for mindre mengde fiskeprotein, men forsåvidt enig i at 9 % er i litt minste laget ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...