Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Siden det ble sommer her har Uno klødd og klødd. Han klør seg på kroppen, gnager litt på labbene og tygger på et par klør. Ørene ser ok ut, litt voks i det ene men ikke noe rødt eller irritert, øynene er fine og jeg kan ikke finne noen sår eller merker på kroppen. Nå er han jo kortklipt også, så nå er det mye lettere å se om det skulle vært noe der. Har ikke funnet flått på ham, men har kjent et par små kuler i huden jeg har tenkt på som mulige flåttbitt. Men når jeg da skal sjekke nærmere finner jeg ikke igjen kulen, så de er ikke akkurat store...

Han bader så snart han får sjansen, i bekker og i en stor dam i nærheten. Skoleunger bader i samme dammen, tror ikke det er noe spesielt i vannet. Han dusjes uansett når vi kommer hjem. Han ligger i gresset så ofte han kan, utesenga har et fint lag med pollen, og han er ute i vegetasjonen så ofte han kan når vi går tur.

Er det noen som har erfaring med hund som reagerer på gress eller reagerer med kløe når varmen kommer? Frustrerende å se ham sånn!

Skrevet

Vi hadde en som slo seg helt ut når det bikket sommer og høysesong for allergier, det var helt klart en sammenheng... Han var riktignok plaget av annen type allergier også, men det ble krise med dette kombinert. Hårtap, kløe, dårlig allmenntilstand, væskende øyne, 'ekkel' hud osv, ikke noe ålreit. Det kunne kontrolleres sånn høvelig med kortison om man var tidlig nok ute.

Skrevet

Ja. Nora reagerer på burrot, det har hun gjort i noen år nå. I år har hun også vært ille nå som det har vært mye bjørk- og salix-pollen, så jeg antar hun har begynt å reagere på det også. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...