Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Gubben merker siiiikkert ikke om jeg tar inn en staffefrøkenvalp? De gjør vel ikkeno utavseg? :innocent: Bare si at den fulgte med meg hjem?  Vakker er hun, hele gjengen! 
Selvfølgelig ikke. Staffer er lydløse bamser [emoji23]

Sent fra min SM-T550 via Tapatalk

  • Like 2
  • Svar 256
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I natt kom 7 valper til verden her hjemme. En med hareskår blir engel. 5 ttisper og en gutt. Alle har det bra Mer oppdatering og bilder senere. 

På neste løpetid planlegger jeg valper etter Twiggy  AD Cometstaff Japanese Lantern - Hun er en supertrivelig og sprudlende staff med akkurat det gemyttet jeg ønsker i dem. Hun er intens på trenin

Valpene er 13 dager gamle, og har begynt å åpne øynene  Jeg har fordelt navn. Dette blir mitt Gemstones-kull  Her er edelstenene: Fastback's Axinite Flash (hannen) Fastback's Am

Posted Images

Skrevet
11 minutes ago, Kristin_nord said:

Selvfølgelig ikke. Staffer er lydløse bamser emoji23.png

Sent fra min SM-T550 via Tapatalk
 

Ja var det jeg visste :lol::lol: 

 

  • Like 1
Skrevet

For noen søte kosegriser hele gjengen!! :wub:

Når staffer er hvite i hodet, rundt ørene og øynene, kan de bli plaget med syn og hørsel da? Regnes det som en overtegning, eller hva det heter?

  • Like 1
  • 4 weeks later...
Skrevet

Siste måneden har rast avgårde. Eira fikk endelig sitt nye hjem rett før jul, hun har flyttet til en liten familie i Bergen. Jeg får snap daglig, og det ser ut til at hun har det helt fantastisk, med en annen staff og 2 barn :heart:

Også fått oppdateringer på de andre, alt virker å gå veldig bra :D 

Jaxx har flyttet tilbake til meg pga uforutsette hendelser, og jeg er på jakt etter ny deleier/fôrvert. Spread the word!

 

På 9.12.2017 at 0:54 PM, Poter skrev:

For noen søte kosegriser hele gjengen!! :wub:

Når staffer er hvite i hodet, rundt ørene og øynene, kan de bli plaget med syn og hørsel da? Regnes det som en overtegning, eller hva det heter?

Det er ikke overtegning, da de godt kan være helt hvite. Men ifølge standard skal de ha svart nesebrusk, og helst svart øyekant. De sier at pigmentene er forbundet med hørsel, så det er ønskelig med mye i munn/lepper :) Det er dog ikke vanlig med døvhet på hvite staffer, men det forekommer.

  • Like 6
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...