Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fin hund :)

Hva skal dere bruke kløven til? Er det snakk om lange fjellturer, på vanlige turer, tung eller lett last, gjevnlig bruk eller bare av og til osv?

Er mange kløver til forskjellig bruk og i veldig varierende prisklasser, så er lettere å foreslå noe hvis du sier noe om hvordan dere tenker å bruke den :)

Men for å svare mer konkret så har jeg TOGO - kløven fra Seleverkstedet og er veldig fornøyd med den.

Skrevet

Signerer Krelise; Togo kløven er gull! Vært med meg på en hauger av turer, og er like pene som da de var ny, og ligger godt på hundene :)

Skrevet

Jeg anbefaler Laika kløven. Min er nå nærmere 15-20 år gammel og fullt brukanes enda. Innkjøpt til min forrige hund, men sitter også som støpt på min nåværende hund :D

Ikke blitt mye slitasje på den jeg har, i løpet av årene, så det sier jo også litt om kvaliteten :D 

Skrevet

Har hatt kennel kløv og laika lettkløv tidligere. Førstnevnte var jeg ikke så fornøyd med, den satt greit nok på hunden, men var tungvindt å ta av/på. Laika kløven var dessverre litt for stor til min hund, ellers var jeg godt fornøyd med den.

Nå har vi Togo kløven fra seleverkstedet og den synes jeg er super. Det er godt med justeringsmuligheter og den sitter veldig stødig på hunden. 

Skrevet

Jeg har prøvd mange kløver, og forbausende nok er den kløven jeg er mest fornøyd med til småturer- Breeders.

Jeg liker Non-stop sin til langturer- men det er noe himla pes med alle de reimene.

hvis du går på

http://prima.sysrq.info/?s=kløv

Har jeg skrevet flere innlegg om flere av kløvene jeg har brukt og min erfaring.

Skrevet
På 30.3.2017 at 9:46 AM, Krelise skrev:

Fin hund :)

Hva skal dere bruke kløven til? Er det snakk om lange fjellturer, på vanlige turer, tung eller lett last, gjevnlig bruk eller bare av og til osv?

Er mange kløver til forskjellig bruk og i veldig varierende prisklasser, så er lettere å foreslå noe hvis du sier noe om hvordan dere tenker å bruke den :)

Men for å svare mer konkret så har jeg TOGO - kløven fra Seleverkstedet og er veldig fornøyd med den.

skal brukes til både fjellturer, korte og lange turer :) målet er at lasten kan bli tung. men hun har aldri gått med kløver før, så er lenge til vi når det målet :) blir da gjevnlig bruk :)

Skrevet
Akkurat nå, heidi&pepsi skrev:

skal brukes til både fjellturer, korte og lange turer :) målet er at lasten kan bli tung. men hun har aldri gått med kløver før, så er lenge til vi når det målet :) blir da gjevnlig bruk :)

Da ville jeg satset på en Togo kløv. 

Skrevet

Jeg har breeders kløver til bare litt dagsturer, og de er ganske lett lastet. Men skulle jeg gått for mange mil i fjellet med litt tyngre opplastning så hadde jeg nok kjøpt Togo kløv(er). 
Har seler fra seleverkstedet og de er helt klart de jeg liker best, har prøvd litt forskjellige. Så at mannen er dyktig er det ingen tvil om. 

Guest Snusmumrikk
Skrevet

For fjellturer ville jeg helt klart gått for Togo.  De er knallgode. Evt Laika. Jeg har en nonstop kløv også, men den irriterer meg mer og mer på tur. Grei til treningsturer, men ikke på langtur.

Skrevet

For hardere terreng er Togo desidert min favoritt. Har Laika også, og den er en god nr.2. Ellers har alle mine hunder en ruffwear-kløv i tillegg. Helt ok til treningsturer, men som turkløv for lengre turer og i terreng syns jeg den er dårlig. Stoffet tåler ikke steiner, kratt ol, og pakksekkene er alt for små til at man får med noe særlig i de. Har hatt kennel-kløv tidligere. Helt ok, men ikke noe særlig mer enn det.

  • 2 months later...
Skrevet

Hei Heidi! Hvilken av Ruffwear kløvene bruker du? Palisades eller Approach og evt. hvorfor? Ryan bruker en Laika, men har lyst på noe med mindre vesker til dagsturer og så liker jeg at det er sele på disse. Takk på forhånd :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...