Gå til innhold
Hundesonen.no

kløv


Recommended Posts

Fin hund :)

Hva skal dere bruke kløven til? Er det snakk om lange fjellturer, på vanlige turer, tung eller lett last, gjevnlig bruk eller bare av og til osv?

Er mange kløver til forskjellig bruk og i veldig varierende prisklasser, så er lettere å foreslå noe hvis du sier noe om hvordan dere tenker å bruke den :)

Men for å svare mer konkret så har jeg TOGO - kløven fra Seleverkstedet og er veldig fornøyd med den.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg anbefaler Laika kløven. Min er nå nærmere 15-20 år gammel og fullt brukanes enda. Innkjøpt til min forrige hund, men sitter også som støpt på min nåværende hund :D

Ikke blitt mye slitasje på den jeg har, i løpet av årene, så det sier jo også litt om kvaliteten :D 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har hatt kennel kløv og laika lettkløv tidligere. Førstnevnte var jeg ikke så fornøyd med, den satt greit nok på hunden, men var tungvindt å ta av/på. Laika kløven var dessverre litt for stor til min hund, ellers var jeg godt fornøyd med den.

Nå har vi Togo kløven fra seleverkstedet og den synes jeg er super. Det er godt med justeringsmuligheter og den sitter veldig stødig på hunden. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har prøvd mange kløver, og forbausende nok er den kløven jeg er mest fornøyd med til småturer- Breeders.

Jeg liker Non-stop sin til langturer- men det er noe himla pes med alle de reimene.

hvis du går på

http://prima.sysrq.info/?s=kløv

Har jeg skrevet flere innlegg om flere av kløvene jeg har brukt og min erfaring.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 3/30/2017 at 7:46 AM, Krelise skrev:

Fin hund :)

Hva skal dere bruke kløven til? Er det snakk om lange fjellturer, på vanlige turer, tung eller lett last, gjevnlig bruk eller bare av og til osv?

Er mange kløver til forskjellig bruk og i veldig varierende prisklasser, så er lettere å foreslå noe hvis du sier noe om hvordan dere tenker å bruke den :)

Men for å svare mer konkret så har jeg TOGO - kløven fra Seleverkstedet og er veldig fornøyd med den.

Expand  

skal brukes til både fjellturer, korte og lange turer :) målet er at lasten kan bli tung. men hun har aldri gått med kløver før, så er lenge til vi når det målet :) blir da gjevnlig bruk :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har breeders kløver til bare litt dagsturer, og de er ganske lett lastet. Men skulle jeg gått for mange mil i fjellet med litt tyngre opplastning så hadde jeg nok kjøpt Togo kløv(er). 
Har seler fra seleverkstedet og de er helt klart de jeg liker best, har prøvd litt forskjellige. Så at mannen er dyktig er det ingen tvil om. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

For fjellturer ville jeg helt klart gått for Togo.  De er knallgode. Evt Laika. Jeg har en nonstop kløv også, men den irriterer meg mer og mer på tur. Grei til treningsturer, men ikke på langtur.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For hardere terreng er Togo desidert min favoritt. Har Laika også, og den er en god nr.2. Ellers har alle mine hunder en ruffwear-kløv i tillegg. Helt ok til treningsturer, men som turkløv for lengre turer og i terreng syns jeg den er dårlig. Stoffet tåler ikke steiner, kratt ol, og pakksekkene er alt for små til at man får med noe særlig i de. Har hatt kennel-kløv tidligere. Helt ok, men ikke noe særlig mer enn det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Bilder fra tur på Hemnessjøen.
    • My gawd! Tenkte jeg skulle være smart og be Ede om utgangsstilling uten godbit fremme. Han har tatt det på verbal cue uten håndsignal lenge, og har koblet at det fiskes opp godis fra lomma om den ikke er i hånden. Tiden var inne, trodde jeg.  Middagen stod klar i en boks i hylla, men han så meg ikke sette den der, og den har stått der lenge med lokk på, så han koblet ikke fra lukten at det var tid for servering da jeg ba ham i utgangsstilling. Han bare så dumt på meg. Ba flere ganger. Fikk en halvhjertet sitt en halvmeter fra i 90 graders vinkel på håndsignal uten godbit. Han skulet mistenksomt på meg. Ga ham en matbit allikevel for å hinte om at de ville hagle om han bare gjorde som han fikk beskjed om. Ba på nytt om det samme. — Nope, mente Ede om det.  Spin? — Okey da. Sakte, uengasjert, ikke en full rotasjon, men fikk en matbit for den. Twirl? — Fine. Ga en uengasjert, men håpefull twirl.  Fikk matbit for den også. Ba ham om utgangsstilling høyre, fordi jeg tenkte han kanskje var mer interessert i noe han nylig har lært og ikke er lei av. — Ikke interessert. Brukte håndsignal og fikk noe halvhjertet, slapt, tregt, skeivt, og han satte seg seigt for langt bak. Fisket frem en matbit fra boksen allikevel. Målet er å få ham til å forstå at det kommer belønning selv om den ikke er i hånden, det ikke lukter fra lommene og jeg ikke har godbitpung på meg.  Utgansstilling venstre?  — Håner du meg?!  La på håndsignal. — Hvor er maten?! Ede snuste demonstrativt på hånden, så foraktelig og bebreidende opp på meg og FNØS, som for å sette meg på plass om at han ikke er slaven min, it's the other way around, bitch! Jeg "hjalp" ham til posisjon med fysisk makt, eller forsiktig guidance med hendene, alt ettersom en ser det. Han var sur, men tok matbiten for "vel" utført oppdrag.  Så tok jeg en matbit i hånden, og jaggu var det en som våknet, gitt! Kvikk og presis og rask og PÅ som en champion. Ingen slinger i valsen når det var godbit i hånden. Ba ham en gang til uten noe i hånden eller lomma. Han ble sint. Så gjennomført fornærmet av å bli utsatt for the AUDACITY fra meg. Å ***** be ham opptre som en sirkusklovn uten å gi ham lønnsgaranti kunne jeg bare drite og dra for.  You had to be there. Det ansiktsuttrykket hans. Kroppsspråket. Lyden. Ikke snakk om at han ville nedverdige seg til å gjøre triks uten å VITE med absolutt sikkerhet at det ble betalt per triks i en faderlig fart. Resten av middagen står på hylla mens jeg revurderer life choices, metoder og strategier over en kaffe.  Stemningen er til å ta og føle på her backstage i oppløpet til sportskarrieren og det ser mørkt ut for øyeblikket. 
    • Litt kortere tur i dag, med Maps Timeline på. Viste seg at den kortere turen var 44 min uten stans. Ikke rart Ede ble sliten i går.  Det er altså padde flatt rundt her vi bor nå, og Mutterns gamle traver av en hjerne som har navigert i by og kuperte landskap hele livet, den tolker tydeligvis alt synlig som mye nærmere enn det egentlig er. Får mæppe rute i en æpp og sjekke nøyere før vi går nye turveier fremover. Ede har ikke oppdaget verken pinner eller bading ennå, og aner ikke hva slags paradis av et lykkeland mange andre hunder synes han sitter i her.
    • Han er utrolig søt og pen 😍 Jeg hadde slitt veldig med å ikke la det søte kjekkastrynet der få tvinne meg rundt potene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...