Gå til innhold
Hundesonen.no

Mellompuddelfolk!


Gjest
 Share

Recommended Posts

Brukte rukka form sele på min mellompuddel fra 8 uker og fram ca 5 måneder. Størrelse xxs, veldig justerbar. Sluttet å bruke den når hun begynte å få mer pels, for det er en ring i nakken sliter pels når det blir langt nok. Gikk over til zero dc short, den sliter mindre pels synes jeg :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Til Bob bestilte jeg et gjeng av denne typen i flere størrelser når han var helt liten

http://www.ebay.com/itm/Pet-Control-Harness-for-Dog-Puppy-Cat-Soft-Walk-Collar-Safety-Strap-Mesh-Vest-/381378177825?var=&hash=item58cbe92b21:m:mg-KIJcH_xUX3TivMIUHnaw og

http://www.ebay.com/itm/Adjustable-Small-Pet-Dog-Cat-Harness-Puppy-Walking-Soft-Mesh-Chest-Vest-Harness-/152417048392?var=&hash=item237cc39748:m:mk9YCi1_2jDij_AKgdcja1A

Når han vokste seg litt mer til fikk han denne som han har kunnet vokse i (regulerbar i hals og bryst). Det sitter ikke ideelt lenger nå som han har blitt stoor så skal byttes ut nå :-)

 http://www.ebay.com/itm/TrueLove-Dog-Harness-a-Stop-Pull-True-Love-Harness-Glow-in-Dark-Stitching-Tape-/222435523234?var=&hash=item33ca30baa2:m:mN_eN2nUTLG__p6uta-d_rA

Albert har denne

http://www.ruffwear.com/Front-Range-Harness Den er og regulerbar i hals bryst. Er godt fornøyd med den så lenge det ikke er til trekk, da har han minapina som gjelder. Har også Zero Dc. Den er også ok.

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg tror nok forslaget var å få ny hund umiddelbart etter du har mistet den du har, ikke før. Det er fordeler og ulemper. Og ikke minst, folk er forskjellige.  Nå kan ikke jeg få ny hund pga. sykdom, men selv om jeg hadde kunnet det hadde jeg nok brukt god tid før neste kom i hus. Nå er det to år(!) siden vi mistet våre, og jeg kjenner jeg er mentalt klar for en ny hund. Men for min del sier helsa nei da, så det blir ikke med det første. Uansett tenker jeg det viktigste er å sette pris på den tiden man har, og ta vare på minnene når de er borte.
    • Tankk. Skal sjekke Librela. Når det gjelder ny hund så har jeg faktisk fått det forslaget av en del. Men hu blir sjalu på andre hunder hvis jeg er for "overstrømmende" så det blir evt om lenge til.
    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
    • Mitt forslag er å døyve smertene med en ny valp eller en voksen omplassering med en gang hun går, så slipper du ha det helt ****** alene. Jeg har prøvd begge deler. Det var mye bedre for meg å ha fokus på ny hund med en gang enn å få tid til å savne. De er jo alltid der i minnene og en savner dem, men en ny som krever oppmerksomheten tar den verste brodden ut av smertene. Personlig kunne jeg aldri hatt en ny som liknet for mye. Det blir awkward for meg. Andre velger samme homogene rase om og om igjen. Jeg synes ihvertfall det er langt bedre å ha ny hund å ta meg av med en gang, enn å være uten i lengre tid.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...