Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundepensjonat


Heddajosefine
 Share

Recommended Posts

Guest lijenta
Akkurat nå, Heddajosefine skrev:

Generell drift vil jeg jo tro koster litt?

Kan du ta jobben selv fult ut? Må du leie inn folk hvor mange og hva koster det? Det er ting du må finne ut av. Også skal du drive på med utstyr i tilelg. Er du hedig og ha odel på en gård/småbruk som ligger sentralt i forhold til behovet så blir det lettere enn om du må pga investeringspriser flytte langt på landet. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor stor er en fisk?

Selve driften vil avhenge fullstendig av størrelsen og dekningen til pensjonatet. Hvor mange hunder er det plass til, og hvor mange har man faktisk inne til enhver tid? Hvor mye oppvarming krever lokalene? Tilbys andre tjenester enn bare "oppbevaring og tur" som krever utstyr og/eller kompetanse utover det vanlige? Hvor mange ansatte? Hvilke avtaler har man rundt fôr, og evt innkjøpsavtaler på det om pensjonatet stiller med fôr?

Kostnader til drift og vedlikehold vil jo også avhenge av størrelsen og standarden på bygningene som blir brukt, i tillegg til beliggenhet (kommunale avgifter varierer, transportkostnader osv.).

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan jeg spørre hvilken medisin hun gikk på? Har selv en hund på 3 år som allerede har fått påvist alvorlig grad av HD. Gått fast på Previcox hittil, men synes virkningen kan diskuteres. Ønsker gjerne innspill på smertestillende - ev injeksjonsbehandlinger som gir tilstrekkelig med lindring uten noe særlig bivirkninger. Vet en del av smertestillende som blir forskrevet i behandling HD og artrose blant annet er  NSAIDS som igjen gir ofte belastning på lever, og nyre over tid. Synes det er vanskelig å finne rette behandlingen da hunden er relativt ung.
    • Du kan nok ta det helt med ro ang. rosa nese.  Jeg har hatt flere valper med rosa nese og de har blitt fullpigmentert fram mot leveringstid, noen litt senere, men sorte har de blitt.
    • Da er han jo ung, på godt og vondt, og kan formes mye. Kurs er uansett gøy og lærerikt.
    • Har litt erfaring med Japansk spisshund. Pelsstell: De 2 første jeg hadde slapp pels 2 ganger i året, hvor mesteparten av pelsen kom ut på veldig kort tid. Endel børsting da, men lite pelsstell ellers. Han jeg har nå gjør ikke det, men har de vanlige røytepriodene vår og høst.  Han krever ikke veldig mye pelsstell utenom røyteperiodene, pleier å børste ham når den blir badet. Anbefaler en hundeblåser for å lette pelsstellet og greit å få tørket dem når de har blitt dusjet.   Aktivitetsnivå: De er med på det meste men mine har egentlig ikke krevd mye. Stort sett fornøyd bare de får en god tur hver dag. Mine har også drevet med alt fra ID-spor til agility og kost seg med det. Lydnivå: Veldig induvidielt, men spisshunder er jo kjent for å ha litt lyd. Mine 2 siste har varslet når det kommer noen, noen ganger men ikke så ofte når noen har gått forbi, men jeg har flere hunder, bla en sheltie som bjeffer for alt så hvor mye lyd det ville vært uten ham vet jeg ikke. Første min bjeffet bare når noen ringte på. Min er stort sett rolig på hotell, når det bare er ham eller med den andre roligere sheltien min. Sjelden de bjeffer hele tiden, har bodd på motell med mange andre japanske spisshunder og ingen av de står å bjeffer hele døgnet. Vet det er flere i JS miljøet som har med sine på båt uten problemer.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...