Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har ikke hatt rede. Hadde kanskje vært nyttig, men det ble bare ikke noe av. Innen vi fikk lånt et for å teste om frøkna sov bedre kjent et så var hun blitt for lang 

  • Svar 2.7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

3 mm lykke med hjerteslag på UL idag 

Da ruger jeg på fineste blastocysten ❤️ Og for første gang ligger en liten rakker i fryseren

Julehilsen fra magen til sonen  Blir så fascinert over hvor mye som har skjedd på 2 korte uker! Helt ufattelig at dette bare var en klump da, mens nå har den tydelige armer + bein, man ser f

Posted Images

Skrevet

Det er bare å rulle håndklær/tepper som en pølse og legge rundt de :) Så slipper man den utgiften. Vi hadde til L, men det var fordi vi fikk det. Tror ikke jeg hadde brukt penger på det selv. 

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Martine skrev:

Det er bare å rulle håndklær/tepper som en pølse og legge rundt de :) Så slipper man den utgiften. Vi hadde til L, men det var fordi vi fikk det. Tror ikke jeg hadde brukt penger på det selv. 

Enig.

Storebror lå med ammeputa rundt seg. Så en trenger ikke et dyrt babynest nei.

  • Like 1
Skrevet

Åh, det var kjempefint, @Wachita!

Jeg har SÅ lyst til å begynne å kjøpe ting! Men det er litt dumt siden vi antakelig ikke engang hører noe fra barnevernet før i august... :P 

Skrevet

Jeg ble gravid igjen på sensommeren i fjor. :) Leste gjennom den første babytråden på sonen og alt vi delte og all støtten jeg fikk! ❤ Det var fantastisk, men jeg følte for å ikke dele like mye her denne gangen. Og godt var det (?), da jeg kom opp i akkurat samme situasjon. Ønsket å føde på ABC avdelingen, gikk skikkelig på overtid og fikk time til igangsetting idag kl. 13.00 Hadde like lite lyst til det som sist. :P

Flaks da at lillesøster kom i natt i siste liten, akkurat som søsteren sin. :wub:

Ventet hjemme litt for lenge og sa til Øivind at jeg håper jeg ikke bare er skikkelig pysete så vi blir sendt hjem igjen! Men nei, kom inn med 7 cm åpning. Denne gangen fikk jeg føde på ABC. Etter en deilig halvtime i badekaret kom pressriene og det ble rimelig intenst. Men 1,5 time etter vi ankom var hun født. Så sett i ettertid var det en drømmefødsel. Svever av lykke! Hun er så fin, og lukter så godt! :heart:

18839399_10155167533081399_6287335729334

Jeg håper også at det jeg lærte fra sist kan bidra til en bedre barseltid denne gangen :)

Skrevet
10 timer siden, Red Merle skrev:

Uke 35 alt ... 

Babynest.
Erfaringer? Er det nødvendig å ha? Er de dyre mer holdbare enn de billige? None tips til gode merker som holder fasong lenge? :)

Vi hadde, sydde selv, brukte daglig fra litt etter vi kom hjem fra sykehuset til ca 4 mnd, da trivdes han ikke lengre i det. Veldig greit både i sofaen og i senga, frem til jeg ble ordentlig trygg på samsoving var det greit at han lå oppi nestet vedsiden av meg :)

 

gratulerer @Marie!!! Deilig at du fikk føde på ABC denne gangen, og så godt å høre at alt er bra :heart: 

Skrevet

Gratulerer så mye @Marie!

Kos dere masse i tiden som kommer så håper jeg dere får en fantastisk barseltid. Og ja, de lukter himmelsk disse små!

 

Alene med gutta fra idag til imorgen og takket være en fantastisk storebror så har det faktisk gått kjempefint :D

Han satt med lillebror i fanget så jeg fikk tatt lasagne ut av ovnen, og satt helt rolig selvom jeg fikk brannalarmen til å gå (må vaske ovnen innvendig tror jeg...). Var såvidt jeg fikk han tilbake etterpå :wub: Og begge sovna før 20:00 så jeg har fått ryddet og vasket litt, svigers kommer imorgen så greit at det er litt presentabelt her.

  • Like 3
Skrevet

@Marie Gratulerer! Hun er så fin! :wub: Og heldige J som har blitt storesøster, er ei her som maser og maser om å få bli storesøster... Men jeg vet ikke helt jeg... 

  • Like 1
Skrevet

Smelter litt :wub: 

Fikk han nesten ikke tilbake :aww: 

IMG_2858.JPG

Tenk at to så små kan ha så mye glede  av hverandre, og at de alt nå betyr så mye for hverandre, etter kun 7 mnd :heart: :ahappy: 

  • Like 15
Skrevet

Gratulerer!
Må si jeg er misunnelig! 41 dager igjen til termin her men jeg er klar for å bli ferdig nå! Hjelper ikke at jeg er blitt syk oppi alt :P


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Skrevet
58 minutter siden, Enits skrev:

Gratulerer!
Må si jeg er misunnelig! 41 dager igjen til termin her men jeg er klar for å bli ferdig nå! Hjelper ikke at jeg er blitt syk oppi alt :P


Sent from my iPhone using Tapatalk

12 dager over termin tar på! :P Men er så verdt ventetiden! :wub:

God bedring!

Skrevet
12 dager over termin tar på! [emoji14] Men er så verdt ventetiden! :wub:
God bedring!

Ja kan tenke meg det var seige dager på slutten!

Jeg blir satt igang på termin, men håper han velger å komme av seg selv før det :P


Sent from my iPhone using Tapatalk
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...