Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Eldstemann har forkalkninger i ryggen og burde nok få ett dekken eller to for de dagene det er vått og kaldt. Hun er en leonbergerblanding og ganske bred. I tillegg er hun lang, så trenger dekken med rygglengde på minst 80 cm. 

Noen med tips til dekken som passer bred hund? Det viktigste er at dekkenet er vanntett med litt foring. Også ønsker jeg at det er lett å ta av og på siden de hjemme gjerne kommer til å droppe å kle på hvis det blir for komplisert. 

Skulle veldig gjerne ha prøvd forskjellig på hun, men siden jeg sitter i ett annet land så er det litt vanskelig :P 

Skrevet

Back on track er helt suverent. Vet ikke hvor bred hund de går på, men på min bc må jeg ha det på det strammeste, så er vel en del å gå på i bredden.

  • Like 1
Skrevet

Hvor lang og kraftig er hunden? Jeg har to dekken som jeg skal selge som er ca. 65 cm i ryggen. Et BoT nettingdekken og et dogman dekken som er vanntett og foret. 

Vet ikke om det er av interesse? Du kan få begge for en veldig hyggelig sonen pris hvis det er aktuelt, da de bare tar opp plass på loftet :P 

Håper ikke dette oppleves som veldig frekt av meg, det er ikke meningen.

  • Like 1
Skrevet

Jeg vet ikke hvor lange dekken de har på høøks, men jeg syns i alle fall at de fleste modellene der er ganske vide. Jeg har smale hunder og de passer aldri... så kanskje det kunne være et tips.

  • Like 1
Skrevet

BoT er gull! Jeg har en langemann som i tillegg er kraftig i bryst og hodet. Jeg liker passformen veldig godt! Har et som er bittebittelitt for stort, og det merkes best i halsåpningen, der sklir det godt ned på skuldrene selv på strammeste instiling. Det andre som derimot ble rett størrelse sitter som hånd i hanske! :D (52 ble for stort, 49 perfekt. 45 i andre dekken blir for lite, så der må han ha 50, derfor jeg satset på 52 i BoT. Lengdemessig er begge fine, men halsåpningen ble rett og slett for stor på 52.) 

  • Like 1
Skrevet
Hvor lang og kraftig er hunden? Jeg har to dekken som jeg skal selge som er ca. 65 cm i ryggen. Et BoT nettingdekken og et dogman dekken som er vanntett og foret. 
Vet ikke om det er av interesse? Du kan få begge for en veldig hyggelig sonen pris hvis det er aktuelt, da de bare tar opp plass på loftet [emoji14] 
Håper ikke dette oppleves som veldig frekt av meg, det er ikke meningen.

Jeg husker ikke nøyaktig rygglengde, men hun er nok ganske lik i lengde som den yngste så omtrentlig 80 cm tenker jeg. Skal få noen til å måle eksakt :)
Også bruker hun 60 cm i halsbånd og 120 i hurtta sine brystseler.

Hvis de dekkenene kan passe i hals og bryst så kan vi leve med litt korte dekken for å ha noe å bruke til litt av hvert :)


Ender nok opp med ett fôret BoT i tillegg uansett :)

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

Skrevet

Jeg husker ikke nøyaktig rygglengde, men hun er nok ganske lik i lengde som den yngste så omtrentlig 80 cm tenker jeg. Skal få noen til å måle eksakt [emoji4]
Også bruker hun 60 cm i halsbånd og 120 i hurtta sine brystseler.

Hvis de dekkenene kan passe i hals og bryst så kan vi leve med litt korte dekken for å ha noe å bruke til litt av hvert [emoji4]


Ender nok opp med ett fôret BoT i tillegg uansett [emoji4]

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk


BOT har dekken helt opp i str 91, så det finnes noe noe som passer [emoji1]
  • Like 1
Skrevet
21 minutter siden, Polfarer skrev:


Jeg husker ikke nøyaktig rygglengde, men hun er nok ganske lik i lengde som den yngste så omtrentlig 80 cm tenker jeg. Skal få noen til å måle eksakt :)
Også bruker hun 60 cm i halsbånd og 120 i hurtta sine brystseler.

Hvis de dekkenene kan passe i hals og bryst så kan vi leve med litt korte dekken for å ha noe å bruke til litt av hvert :)


Ender nok opp med ett fôret BoT i tillegg uansett :)

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk
 

Da blir de nok litt i korteste laget. Tipper det blir "mage topper" av dekkenene hvis man putter de på en så stor hund:P Men for all del, send meg en PM hvis du er interessert:)   

Skrevet
Da blir de nok litt i korteste laget. Tipper det blir "mage topper" av dekkenene hvis man putter de på en så stor hund[emoji14] Men for all del, send meg en PM hvis du er interessert[emoji4]   

Ja, jeg tror nok det bli litt lite. Men skal få målt hun uansett. Kan jo håpet at jeg tar helt feil og at hun egentlig er bitteliten [emoji23]

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...