Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan gikk det på NBHKs valpeshow i dag?


Bee

Recommended Posts

Regner med at det var flere hundesonenbrukere der i dag. Fortell hvordan det gikk da:D

Dette var Mias (og mitt) andre valpeshow. Forrige gang fikk vi minus for lite ringtrening, men mye skryt for resten. I dag gikk det supert i enkeltbedømningen. Hun viste seg frem eksemplarisk (spes med tanke på at vi har fått rent lite):Hun var eneste i klassen og fikk BIR. I gruppebedømingen var det som om Mia var overttrøtt og sliten. Travet knapt, skulle bare hoppe og spang ujenvt. I og med at det var forsikelser ble det litt lenge for henne, hun fikk slappet av en time i bilen, men det ble for lite. Fikk resevre, og det er helt ok.

Kritikken:

"5,5 mnd tispe kraftig. Rasetypisk hode med MG uttrykk. MG hals, sterk rygg, lend. Prima kryss, MG underlinje. G forbryst for alderen. MG vinkler. Prima gemytt. Korrekt bitt. Prima pels. Gode Bevegelser"

Dommeren var imponert :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grattis! Da så jeg deg, hehe... Men ikke alltid greit å huske hvem som er der og rasen de har da... Jeg fløy forøvrig rundt med blå barnevogn og en sobel sheltie :)

Stilte ikke selv, men BIR sheltie ble Thoco's U2 "Bono", som var helskjønn. Blå gutt. Var bare 2 sheltier som stilte da, ham og ei sobel tispe som ikke helt ville vise seg. Ellers fikk Saeta flørta med mange hunder, deriblant en liten chi som hun villig stilte seg opp for ;) Det var litt av et syn... (han takka jo ikke nei akkurat)

Møtte forresten Stine Marie, Atheo så jeg på avstand. Også så jeg Marie og Ask akkurat da jeg kom, og møtte ellers flere gamle kjente, noen ganske uventet å møte på en hundeutstilling, men artig fordet ;)

Flere resultater?? Om noen fikk med seg gruppa i Gr.1 er det interessant ;)

Bilder av BIR-sheltie, Thoco's U2

i95239417_9199_2.jpg

i96448646_48943_2.jpg

Litt kornete ettersom blitzen ikke rakk fram, menmen..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grattis! Da så jeg deg, hehe... Men ikke alltid greit å huske hvem som er der og rasen de har da... Jeg fløy forøvrig rundt med blå barnevogn og en sobel sheltie :)

Stilte ikke selv, men BIR sheltie ble Thoco's U2 "Bono", som var helskjønn. Blå gutt. Var bare 2 sheltier som stilte da, ham og ei sobel tispe som ikke helt ville vise seg. Ellers fikk Saeta flørta med mange hunder, deriblant en liten chi som hun villig stilte seg opp for ;) Det var litt av et syn... (han takka jo ikke nei akkurat)

Møtte forresten Stine Marie, Atheo så jeg på avstand. Også så jeg Marie og Ask akkurat da jeg kom, og møtte ellers flere gamle kjente, noen ganske uventet å møte på en hundeutstilling, men artig fordet ;)

Flere resultater?? Om noen fikk med seg gruppa i Gr.1 er det interessant ;)

Bilder av BIR-sheltie, Thoco's U2

i95239417_9199_2.jpg

i96448646_48943_2.jpg

Litt kornete ettersom blitzen ikke rakk fram, menmen..

Hehe, da hilste min hund på din hund, pluss mange flere hunder da. :P

Ellers gikk det ganske bra i dag, selv om vi ikke ble BIR. Men fikk en veldig god kritikk. Vi ble slått av en nydelig gul labrador dessverre.

Kritikken vi fikk var (8 mnd):

- MG type.

- For alderen godt hode.

- God kraftig hals.

- Bred kraftig lend.

- MG kryss.

- MG vinkler frem/bak.

- Prima underlinje.

- Prima gemytt.

- Korr. bitt.

- Gode bevegelser.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gikk ganske bra, ble BIR, men røyk ut først i gruppefinalen. Men er fornøyd, Fiona var jo kjempe tålmodig å la seg til å sove.

Hahahaha Stine å Marie:Oii oii hunden din er løs :)

Hehe.. Ja, du kan ikke "slippe" løs hunden din på valpeshow vettu ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Atheo vant sin klasse, men gikk ut mot en hannhund i klassen 6-9 mnd. Pga av et hengøre... Men fikk flotte kritikker... Synes iallefall vi!

Her er hans kritikker:

Tiltalende helhet, bra prop hode/snute, meget godt utvikla underkjeve, ønskes mørkere pigment på nese.

Meget god hals, skulder, rygglinje, meget godt forbryst, meget god benstilling, meget godt vinklet for og bak, aning myke mellomhender. Beveger seg tidvis rasetypisk fra siden, nå bli mer stabil for og bak.

Herlig temperament!

(Høyre øre bør sette seg opp med alderen)

Forresten Bee: da så jeg deg og hunden din! :o

Sikla over den ja! :o Herlig valp!

Jeg så whippetene, men vet ikke om jeg så Ike da... :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Hyper_Bærta

Grattis alle sammen :o

Så Stine og Atheo, Stine og Kira, Også trur jeg at jeg så Victoria med Fiona, og Tonje og Ike...Hvis du Tonje er blond? Og Ike hadde et dekken med husker ikke farge, så så jeg dere :o

HeHe..Men en flott utstilling :o

Neste valpeshow på Dora; 5. Mars..Hvem som skal stille?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...