Gå til innhold
Hundesonen.no

Ninja, Noor & Miyagi - collie langhår


Recommended Posts

Skrevet

Tenkte de like gjerne kunne få seg egen tråd her på sonen disse to også :)

Privat's Oprah Knows "Ninja" f. 09.05.14
HD: A
AD: 0
Karaktertest m/skudd: Bestått

Ninja er ei sobel/hvit tispe som er meget aktiv. Hun er veldig kreativ, og kjeder seg lett om det går for lang tid mellom at det skjer noe. Egentlig litt dårlig til å finne på ting på egenhånd, vi skal helst gjøre noe sammen. I periodevis litt slitsomt, men hun er en herlig hund med masse personlighet. Ninja brukes til utstilling, og ellers trener vi både agility, rallylydighet og spor. Hun elsker å få brukt seg både fysisk og mentalt. Veldig glad i å trene, og lærer raskt. Hadde vært moro å vist henne frem i ulike grener, men jeg er alt for pysete. 

Privat's Quite Easy On The Eye "Noor" f. 18.02.15
HD: A
AD: 0

Noor er ei tricolor tispe, og utrolig leken. Også veldig kreativ, men hun er mer av den typen som lett kan underholde seg selv. Hun er en livsnyter og filosof. Innendørs ligger hun gjerne i armkroken og utendørs er det full fart (eller ligge å se på stjernene). Hun har en god av og på knapp. Enkel å motivere både i form av lek og godbiter. Noor brukes til utstilling, og utenom trener vi agility, rallylydighet og spor. Hun er meget lærervillig og tar ting utrolig raskt. Også med henne hadde det vært moro å kastet seg ut i noe annet enn utstilling, men vi får se hva jeg tør. 

12304167_10156480264105556_1885236588323433781_o.jpg

12493994_10156634371755556_6685347490514437292_o.jpg

  • Like 18
  • Svar 115
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tenkte de like gjerne kunne få seg egen tråd her på sonen disse to også  Privat's Oprah Knows "Ninja" f. 09.05.14 HD: A AD: 0 Karaktertest m/skudd: Bestått Ninja er ei sobel/hvit tispe

Hils på vår lille blå, Neytiri (Perfect Image Keep Ur Head Up High) Hun kom til oss på tirsdag, og så langt er vi svært fornøyde og riktig imponert over hvor fornuftig, selvsikker og trygg hun er

Vinteren kan være vakker ☆ 

Posted Images

Skrevet

Så flotte de er! :wub: Håper du kommer over nervene og finner ut at du skal stille. Livet er ikke bare konkurranse, men om en har en bruksrase gone selskapshund som fortsatt funker, så er det jo fint å være seg sitt ansvar som raserepresentant bevisst og vise dem fram. :kiss: Heier på dere! :banana: 

Skrevet
7 timer siden, mokken skrev:

Så hyggelig å lese om collier som trener aktivt. Fine jenter! :ahappy:

Tusen takk :D

2 timer siden, SandyEyeCandy skrev:

Så flotte de er! :wub: Håper du kommer over nervene og finner ut at du skal stille. Livet er ikke bare konkurranse, men om en har en bruksrase gone selskapshund som fortsatt funker, så er det jo fint å være seg sitt ansvar som raserepresentant bevisst og vise dem fram. :kiss: Heier på dere! :banana: 

Tusen takk :D ja jeg håper virkelig det! Jeg startet rally kl 1 med Ninja da hun var rundt 10 mnd gammel, og disket begge gangen for jeg gikk feil vei i 360° rundt. Sykt surt, for vi hadde 195p og fått 1pl begge dager hadde jeg ikke gjort den tabben :ahappy: Så dyrene kan, verre med føreren :innocent:

Det går såå bra på treningene, så stresser jeg for mye i konkurranse sammenheng, dessverre

  • Like 3
Skrevet
7 timer siden, mokken skrev: Så hyggelig å lese om collier som trener aktivt. Fine jenter! :ahappy:

Tusen takk [emoji3]

2 timer siden, SandyEyeCandy skrev: Så flotte de er! :wub: Håper du kommer over nervene og finner ut at du skal stille. Livet er ikke bare konkurranse, men om en har en bruksrase gone selskapshund som fortsatt funker, så er det jo fint å være seg sitt ansvar som raserepresentant bevisst og vise dem fram. :kiss: Heier på dere! :banana: 

Tusen takk [emoji3] ja jeg håper virkelig det! Jeg startet rally kl 1 med Ninja da hun var rundt 10 mnd gammel, og disket begge gangen for jeg gikk feil vei i 360° rundt. Sykt surt, for vi hadde 195p og fått 1pl begge dager hadde jeg ikke gjort den tabben :ahappy: Så dyrene kan, verre med føreren :innocent:
Det går såå bra på treningene, så stresser jeg for mye i konkurranse sammenheng, dessverre

Sånn har jeg også alltid vært! Så surt og kjipt :( Håper det løsner for dere etterhvert!

Sent fra min SM-G930F via Tapatalk

Skrevet
46 minutter siden, Perfect Image skrev:

Sånn har jeg også alltid vært! Så surt og kjipt :( Håper det løsner for dere etterhvert!

Sent fra min SM-G930F via Tapatalk

Åh så kjedelig! Kanskje vi bare skal kaste oss ut i det begge to, ett forsett om å starte minst en gang ila 2017? Burde være overkommelig :whistle:

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...