Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
9 timer siden, Justisia skrev:

Bilde?
Om du ikke har solgt den alt?
 

Det er en standard, svart webmaster av den gamle typen. Men tror den blir for stor til dine? Odin er 30-35 i halsen og den er i største laget til ham der.

Skrevet
På 5. juli 2016 at 4:36 PM, Ilosan skrev:

Vet du hvordan denne selen fungerer på hunder med mye pels? Jeg har troll sin multisele til min FL. Den delen som ligger på ryggen er bevegelig noe som gjør at jeg til stadigheter må plukke hårtuster fra selen fordi han svinser hit og dit når vi går på tur. Den selen i linken din så ut som den hadde mange av egenskapene til multiselen, men kanskje mindre bevegelige deler. Tror derfor at den hadde vært fin til fjompen min, men lurer litt på hvordan det blir med all pelsen.

Det går an å feste den bevegelige delen, så slipper du hele problemet :) Jeg tredde den stroppen som er til overs etter man har strammet noen ganger rundt hele festet liksom, inn og ut av klipsen, sitter nå dønn fast :) 

Skrevet
På 6. juli 2016 at 7:24 PM, simira skrev:

Det er en standard, svart webmaster av den gamle typen. Men tror den blir for stor til dine? Odin er 30-35 i halsen og den er i største laget til ham der.

Da blir den for stor ja :)

Skrevet

Jeg vet ikke jeg men jeg syntes ikke de Julius K9 selene virker gode i det hele tatt. De virker store, tunge og ukringe. Ofte ligger brystreima veldig langt ned og sperrer for bevegelse i skuldra. Syntes også det ser ut som at den ligger på albuen og det kan bli gnagsår?

  • Like 4
Skrevet

En god sele er ikke billig. Kjøpte Hurtta sin dazzle harness til whipsen her og er kjempefornøyd. Nå kan det jo spørres om 7-800 kr for en sele er verdt det, men hun plages ikke av å ha den på i timesvis og den ganger ikke. I tillegg til at den er ganske rømningssikker.

Skrevet

Jeg har heller ikke likt Julius-selen så godt, synes den ligger feil på mange hunder foran. Men så fikk jeg en i gave, og den sitter faktisk bra på Odin. Ikke tett bak albuene, og riktig høyde foran. Men den passer nok ikke for alle hunder, så den bør nok prøves.

Dere som mener at gode seler ikke er billige, hvorfor ikke det? Altså, jeg er helt enig i at det er greit å bruke litt penger på en god sele som faktisk passer hunden, men hvis en sele til 50 kr passer like godt som en til 800, er det da viktigere å kjøpe den dyre?

Det eneste vi har brukt mer enn rundt 400 kr på her i huset er kløvene, de fleste selene har kostet rundt 200, og bikkjene har på 6 og 10 år enda til gode å slite ut sele. Den ene har riktignok en ekstra søm der Kovuvalpen tygde over den, men det er en egen type slitasje som ikke har noe med pris å gjøre. :P

Skrevet
1 time siden, Avani skrev:

Jeg vet ikke jeg men jeg syntes ikke de Julius K9 selene virker gode i det hele tatt. De virker store, tunge og ukringe. Ofte ligger brystreima veldig langt ned og sperrer for bevegelse i skuldra. Syntes også det ser ut som at den ligger på albuen og det kan bli gnagsår?

Jeg har stort sett hatt sele som ser slik ut og vært kjempefornøyd med dem.  

hurtta_outdoors_sele_korsbar.jpg

Juliusselen fikk jeg nå i vår og var litt skeptisk med det samme fordi den alltid har virket så tung og klumpete.  Men den er helt super for Storm!  Den ligger godt i brystet og det er god avstand bak slik at han ikke får gnagsår under frambeina.  Siden han er typen som kan legge seg hardt i selen så virker de breie selene bedre enn de smale som vist under.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...