Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sååå... hvem her skal på sommerutstilling i råde? :)

Stiller muttegutten vår. Blir vår første langveis utstilling og forsåvidt 2. Utstillinga vårs dersom en ser bort fra valpeshow. 

Vi er spente☺

Skrevet

Jeg skal! Det blir valpeshowdebuten til Sanna, så gleder meg veldig :)

Stiller Sanna og broren hennes i valpeklassene og Nora og Jäger i voksenklassene. Veldig spent på pm'en!

Skrevet
På Sunday, June 12, 2016 at 10:42 AM, Monab88 skrev:

Jeg skal! Det blir valpeshowdebuten til Sanna, så gleder meg veldig :)

Stiller Sanna og broren hennes i valpeklassene og Nora og Jäger i voksenklassene. Veldig spent på pm'en!

Jeg har surra helt med helgene jeg og var sikker på at Råde var nå til helgen.. Men det er det lokale valpeshowet som er nå, så da blir ikke Råde valpeshowdebuten likevel. Men gleder meg gjør jeg uansett :D

Skrevet

PM har kommet - 25 bernere begge dager, det synes jeg var mye med tanke på hvilken utstilling det er og tallene for øvrige utstillinger så langt i år. 

Og i går kom det tekstmelding fra fôrvert om at hun som var fullpelset da jeg meldte på nå er helt naken, takk skal du ha ditt tispeskinn :D Jeg håpte på dommerbytte for å kunne få tilbake pengene, selv om det "aldri" skjer med voksen berner - og vi har selvfølgelig de samme dommerne. Så nå lurer jeg på om jeg skal stille henne for treningens skyld, eller gi meg selv en rolig helg og bare stille Glam. Kanskje ta en tur til fôrvert til uka og se på frøkna, om det er noen tuster å redde. Jeg trenger strengt tatt bare 2 x VG eller 1 x E for å få henne avlsklarert, samtidig som det egentlig er ei pen tispe som kunne konkurrert om cert om hun var i pels. Og hun skal ikke parres før tidligst 2017, så det er ingen hast med avlsklareringen. Men pengene er jo borte lell.

Damnit, damnit, damnit.

Skrevet

Her ble jeg skuffet over hvor lite i rasen. 2 stk lørdag og eneste i klassen søndag. Først ut av alle søndag og nr 7 i ringen på lørdag. Så da får vi forhåpentligvis klemt inn en harry tur til sverige også?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...