Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Mesteparten av dagen frem til klokka 18 gikk med til eksamenslesing, avbrutt av småting innimellom. Så prøvde å ta litt bilder mens jeg gjorde noe annet, for å få andre bilder enn bare notater :P

Ca klokka 10. Har stått opp og er nettopp ferdig med frokosten. Bob holder meg med selskap.
24fit5c.jpg

11.00. Har satt igang med dagens eksamenslesing. Pugging før eksamen på fredag.
vcz6o2.jpg

12.00. Liten pakkepause. Reiser til Flekkefjord for sommeren, rett etter eksamen på fredag. Har pakket det meste, men kommer alltid på noen småting som jeg må etterfylle :P
1zf3mty.jpg

13.00 Heklet er par runder på genseren jeg holder på med.
2zyvt6c.jpg

14.00. Slipper inn Fluffy
2v92h6v.jpg

15.00. Leser til eksamen med Fluffy snorkende ved siden av meg.
10efog6.jpg

16.00 Mer eksamenslesing
4lrqd5.jpg

17.00 Finner Bob i vasken på badet. Han ble fornermet når jeg måtte vaske hendene, så da gikk han inn for å plage Fluffy heller
24b5anb.jpg

289d2dl.jpg


18.00 På tide å begynne på middagen. Må selvfølgelig ha litt hjelp av disse to
2mdid5l.jpg

Og Fluffy må jo vise sine kunster: gå rundt på kommando
2myrihv.jpg


19.00 Gubben har kommet hjem, og pizzaen er straks ferdig :)
j0xl5d.jpg

20.00 Ser film. Resten av kvelden går nok til å se ferdig filmen og slappe av litt før vi finner senga.
20igy14.jpg

  • Like 11
Skrevet
1 time siden, Stine skrev:

For noen søte puser :wub: Og nam, den pizzaen så god ut!

 

1 time siden, Mona skrev:

Enig med Stine! Pusekatter:wub:

De er noen godgutter :) Savner hund i hus, men god selskap i puser også. Og pizzaen var digg :D

  • Like 1
Skrevet
22 minutter siden, Teserere skrev:

Aww så nydelige katter :wub:

Edit: og WOW for et hekleprosjekt! Ser ut som den blir utrolig fin!! Hvor lang tid har det tatt?

Takk! :)

Begynte på genseren i februar, men har hatt mange heklepauser. Så for noen litt mer flittige enn meg hadde den sikkert vært ferdig for lenge siden :) Det er kjæresten som skal ha den, så det er litt størrelse på den :) Fletter midt på fremme og bak, som tok litt tid å finne ut av i begynnelsen.

Skrevet
4 minutter siden, Paranomia skrev:

Så utrolig nydelige puser :heart: Og den pizzaen så utrolig god ut - og jeg liker ikke pizza en gang :P  

Meget god pizza! Juks og fanteri skal innrømmes da; ferdig peppes pizzabunn og peppes Pizzasaus. Så kjøttdeig, ost, pepperoni pg kjøttboller :P Må ha litt ekstra god mat de siste dagene før jeg reiser, fant vi ut.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...