Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Mesteparten av dagen frem til klokka 18 gikk med til eksamenslesing, avbrutt av småting innimellom. Så prøvde å ta litt bilder mens jeg gjorde noe annet, for å få andre bilder enn bare notater :P

Ca klokka 10. Har stått opp og er nettopp ferdig med frokosten. Bob holder meg med selskap.
24fit5c.jpg

11.00. Har satt igang med dagens eksamenslesing. Pugging før eksamen på fredag.
vcz6o2.jpg

12.00. Liten pakkepause. Reiser til Flekkefjord for sommeren, rett etter eksamen på fredag. Har pakket det meste, men kommer alltid på noen småting som jeg må etterfylle :P
1zf3mty.jpg

13.00 Heklet er par runder på genseren jeg holder på med.
2zyvt6c.jpg

14.00. Slipper inn Fluffy
2v92h6v.jpg

15.00. Leser til eksamen med Fluffy snorkende ved siden av meg.
10efog6.jpg

16.00 Mer eksamenslesing
4lrqd5.jpg

17.00 Finner Bob i vasken på badet. Han ble fornermet når jeg måtte vaske hendene, så da gikk han inn for å plage Fluffy heller
24b5anb.jpg

289d2dl.jpg


18.00 På tide å begynne på middagen. Må selvfølgelig ha litt hjelp av disse to
2mdid5l.jpg

Og Fluffy må jo vise sine kunster: gå rundt på kommando
2myrihv.jpg


19.00 Gubben har kommet hjem, og pizzaen er straks ferdig :)
j0xl5d.jpg

20.00 Ser film. Resten av kvelden går nok til å se ferdig filmen og slappe av litt før vi finner senga.
20igy14.jpg

  • Like 11
Skrevet
1 time siden, Stine skrev:

For noen søte puser :wub: Og nam, den pizzaen så god ut!

 

1 time siden, Mona skrev:

Enig med Stine! Pusekatter:wub:

De er noen godgutter :) Savner hund i hus, men god selskap i puser også. Og pizzaen var digg :D

  • Like 1
Skrevet
22 minutter siden, Teserere skrev:

Aww så nydelige katter :wub:

Edit: og WOW for et hekleprosjekt! Ser ut som den blir utrolig fin!! Hvor lang tid har det tatt?

Takk! :)

Begynte på genseren i februar, men har hatt mange heklepauser. Så for noen litt mer flittige enn meg hadde den sikkert vært ferdig for lenge siden :) Det er kjæresten som skal ha den, så det er litt størrelse på den :) Fletter midt på fremme og bak, som tok litt tid å finne ut av i begynnelsen.

Skrevet
4 minutter siden, Paranomia skrev:

Så utrolig nydelige puser :heart: Og den pizzaen så utrolig god ut - og jeg liker ikke pizza en gang :P  

Meget god pizza! Juks og fanteri skal innrømmes da; ferdig peppes pizzabunn og peppes Pizzasaus. Så kjøttdeig, ost, pepperoni pg kjøttboller :P Må ha litt ekstra god mat de siste dagene før jeg reiser, fant vi ut.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...