Gå til innhold
Hundesonen.no

disney navn på hann valp


44076
 Share

Recommended Posts

hei, jeg begynner å få dorlig tid på meg på å velge navn i og med at jeg skal hente valpen om 3 dager. jeg har tenkt på veldig mange navn, for eksempel elliot, nico og milo. men til slutt endte jeg opp med at jeg vil ha et disney navn. har derfor tenkt på Pongo (faren til dalatinerne i 101 dalamtinere). jeg har også tenkt litt på koda ( den lille bjørnen i min bror bjørn) hvis noen kommer på noen disney karakterer så er det bare å komme med dem.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Koda :wub: ble navnet på valpen jeg skal hente. Hadde virkelig ikke peiling på hva jeg skulle navngi ham, men etter å høre og se hvordan han er, var det ingen tvil om hva han skulle hete selv om det stod mellom mange navn. 

So behold for mange Disney-navn! 

Kenai
Rusk
Denahi
Sitka

Fant
Trofast
Jack
Joe
Boris
Tony
Pedro
Scott

Pluto
Mikke/Mickey
Figaro
Goofy
Max
Ludvig (von drake)
Milton
Gustav
Spike
Gus
Butch

Mufasa
Kovu
Simba
Nuka
Timon
Rafiki
Zazu
Ted
Banzai

Abu
Aladdin/ Ali
Jafar
Rajah

Baloo
Baghera
Mowgli
Shere Kahn
Akhela (også en av mine absolutte favoritter) 
Rama
Tabaqui
Jacala
Nathoo

Disney

Angus
Bernard
Bolt
Boomer
Bruno
Buzz
Chip
Cooper
Todd
Cody
Doc
Dumbo
Duke
Happy
Jake
Jiminy
Jumbo
Kahn
Meeko
Merlin
Michael/Mike
Nemo
Oliver
Pascal
Peter
Percy
Philip
Rafa
Rex
Stefan
Stitch
Timo
Tigger
Tito
Tramp
Yeller
Bambi
Dakota
Perry
Sully
Hercules
Thomas
O'Malley
Toulouse
Napoleon
Lafayette

Pongo
Alonzo
Roger
Herbert
Klaus
Rulle
Lucky
Pepper
Prince
Scooter
Sniff
Bravo
Buttons
Junior
Jake
Bob
Skipper
Buddy
Ralph
Smokey
Rufus
Chase
Bongo
Otto
Toffee
Flip
Thunder
Småen

Og gratulerer så masse med valp!:jump:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

På Wednesday, June 01, 2016 at 4:31 PM, Rora skrev:

Akela er navnet på lederen i ulveflokken som Mowgli tilhører i Jungelboken. Har alltid elsket det navnet :cool:

Likte dette navnet i vår beskjedne tenking på navn til tispe. Vet ikke om det var særlig "tispe" navn da men ? har tenkt på "Keela". Så var jo nesten likt?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Wildlife skrev:

Likte dette navnet i vår beskjedne tenking på navn til tispe. Vet ikke om det var særlig "tispe" navn da men ? har tenkt på "Keela". Så var jo nesten likt?

Det er jo veldig likt da! Vet om mange hunder som heter Akilah og det er så godt som likt. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Rora skrev:

Det er jo veldig likt da! Vet om mange hunder som heter Akilah og det er så godt som likt. :D

Ja Akilah var også pent☺ hadde lyst å ha ett som var ulikt den første sitt navn men likevel hang litt sammen. Vi har jo Seeko. Så hadde vært gøy med enten Keela eller Akilah. Men vi har et helt år minst å tenke på? kom bare over dette navnet i denne tråden. Det må jeg huske?

 

Beklager trådkupp, TS

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...