Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Samboeren vurderer å melde seg på NM i jaktfelt og hvis jeg skal bli med må vi ha med Damir.   Noen som vet om hytter som leies ut hvor de tillater hund?  

Skrevet

Takk for tipsene. :)  Er vist ikke bare vi som tenkte på å leie hytte gitt, ganske så fullt den perioden NM er. Men sånn er det når man er seint ute! Får bare leite. 

 

Skrevet
2 timer siden, Ozzy skrev:

Takk for tipsene. :)  Er vist ikke bare vi som tenkte på å leie hytte gitt, ganske så fullt den perioden NM er. Men sånn er det når man er seint ute! Får bare leite. 

 

Nå er det mange overnattingsplasser rundt Selve sentrummen også, så det er litt avhengig av hvor langt dere er intr å kjøre også? 

Skrevet
39 minutter siden, Krutsi skrev:

Nå er det mange overnattingsplasser rundt Selve sentrummen også, så det er litt avhengig av hvor langt dere er intr å kjøre også? 

Vi kan godt kjøre en halvtime, men helst ikke så mye mer. Bruker over seks timer en vei så blir mye bil bare tur/retur. 

Skrevet
1 minutt siden, Ozzy skrev:

Vi kan godt kjøre en halvtime, men helst ikke så mye mer. Bruker over seks timer en vei så blir mye bil bare tur/retur. 

Blir det krise, så kan dere sjekke ut Kvikne Camping.. Det er muligens ca 40 min kjøring til sentrummen :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...