Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

På 4 stjerners middag har de jo ett innslag av underholdning på middagene. Jeg skal ha personalet på besøk hjemme hos meg og da tenker jeg at jeg må ha noe opplegg. Ikke bare sitte der å drikke kaffe. Det blir 8-10 pers i 40-60 års alderen (lærere, de er jo unge til sinns :P ). Noen som har noen ideer på morsomme ting vi kan gjøre? Har tidligere laget quiz om hver enkel, og det var moro. Kan kanskje gjøre det igjen. Er det noen spill som går an og er morsomme? Feks mime/tegne og gjette.

Skrevet

Nå har jeg jo skjønt at jeg er et lite utskudd da, og litt partypooper, men jeg liker nå helst å bare få sitte og skravle i slike sammenkomster, framfor å drive med litt halvkleine "nå skal vi ha det moro dere"-ting :aww:

  • Like 3
Skrevet

@Siri det er mange som syns det :)  Nå kjenner jeg kollegaene mine ganske godt, så vet at ingen har noe imot verken det ene eller det andre.  Vi trenger ikke gjøre noe ekstra, men hvis noen hadde forslag så vurderer jeg om det kan være noe :) 

  • Like 3
Skrevet

Kunnskaps-spill? Alias, geni, trivial o.l f.eks. 

Kortskalle/Gjett hva? - Et spill der du holder eller taper et papir mot pannen der det står et navn, gjenstand osv, og så skal du gjette hva/hvem "du" er ved hjelp av hint fra de du spiller på lag med. Nå for tiden bruker de visst mobiler og nettbrett til slikt. Finnes app. ;) 

Alt er lov er en mimelek du kan google. 

Volleyball på stranda om de er sporty. :D

Åh, nå fikk jeg lyst på en vennekveld! 

Guest Christine
Skrevet

Gaveleken?

Alle tar med seg en gave hver til en satt pris, og gaven skal være pakket inn. Gavene ligger i en haug i midten, også setter man på alarm på f.eks 15 minutter. Når man får 6'er kan man plukke seg en gave. Får man ikke 6 skal neste person kaste. Etterhvert blir alle gavene utdelt, så får man 6 da kan man ta en gave fra en annen person. Når tiden er ute får de som har gavene åpne og beholde disse. 

Skrevet
Gaveleken?

Alle tar med seg en gave hver til en satt pris, og gaven skal være pakket inn. Gavene ligger i en haug i midten, også setter man på alarm på f.eks 15 minutter. Når man får 6'er kan man plukke seg en gave. Får man ikke 6 skal neste person kaste. Etterhvert blir alle gavene utdelt, så får man 6 da kan man ta en gave fra en annen person. Når tiden er ute får de som har gavene åpne og beholde disse. 

Den leken der er knallgøy! Spesielt om man gjør litt ut av innpakningen for å gjøre gavene mer spennende å få. Vi har alltid litt teite gaver, slik som en liten plastikkfløyte pakket inn i den største eska vi kunne finne, eller en som ga bort en gammel telefonkatalog som lå i en pent innpakket eske. Også masse sånn teite ting som morsome briller eller bleier for voksne, og en del drøye ting siden dette var et halvveis utdrikningslag/fest. Vi hadde en regel om at hvis man fikk noe en kunne ha på seg måtte man gå med det resten av kvelden :)

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...