Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har en 6 mnd gammel samojedvalp. Når vi skal løpe med hunden og vi begynner å øke farten, i alle sammenhenger, begynner han å hoppe. Han napper og biter da i beina våre. Sier "nei" og stopper, men da begynner han å bjeffe. Når han blir stille begynner jeg å løpe igjen, men da har vi samme regla om igjen. Roser jeg positiv adferd; løping uten biting o.l., girer han seg voldsomt og begynner med biting igjen. 

Noen som har tips? 

Trener til valpeshow og dette er noe som ikke (!) passer i ringen! ?

Skrevet

Her måtte jeg ut å løpe med hunden før vi skulle inn i ringen fram til han var sånn 2.5 for at han ikke skulle ape seg sånn mens dommeren så på. Nå holder det med et lite napp i båndet (ja, jeg er fæl) og et strengt "nei" for å få han ut av det når han prøver seg. Vil påstå at han vokste det av seg

Skrevet

Halsbånd oppunder ørene(trenger ikke være strup eller noe) og fortsett å løp. Prøver han å nappe i dere så bare styr han unna med båndet. Evt napp litt i båndet mens du løper og evt si nei, ikke stopp, ros rolig når han er flink(et "bra" eller "flink" med rolig stemme er nok. Bare så han forstår at det ble rett). 

  • Like 1
Skrevet

Jeg hadde kasta en godbit på bakken foran han når han ser fremover, og derfra økt hastighet sakte men fortsatt belønnet ganske hyppig at fokus er fremover. Og i det du starter å løpe så kaster du godbit foran...da får han en annen forventing til fartsøkning.

 

Skrevet

Begynn å gå i ring i stedet for å løpe. Så går du fortere etter hvert og øker etterhvert som det går fint om han ikke tøyser når du går med han☺ har vært borti det samme. Langt til mål men vi er der faktisk etterhvert. Så må jeg si at av de 4 gangene vi har vært i ringen til nå har han oppført seg eksemplarisk. ☺ akuratt som om han merker når det er alvor? men han er ikke første hund som gjør det. Har sett mange i ringen som har gjort dette og likevel blitt Bir ☺

Lykke til!

Skrevet
På 24. mai 2016 at 2:13 PM, Avani skrev:

Jeg hadde kasta en godbit på bakken foran han når han ser fremover, og derfra økt hastighet sakte men fortsatt belønnet ganske hyppig at fokus er fremover. Og i det du starter å løpe så kaster du godbit foran...da får han en annen forventing til fartsøkning.

 

Da vil du få en dragning og holdning fremover som man ikke ønsker.. Hodet på hunden skal være oppe når man løper.. 

 

---

jeg hadde bedt hunden om å kutte ut, og roset forsiktig når han var flink.. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...