Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg bruker skinnkobbelet på 180 cm :)

Bruker forøvrig det samme kobbelet til små lufteturer, samt lp og rallytrening. Har ikke et eget til agility. 

Skrevet

Jeg har to kobbel jeg bruker, et langt og et kort. Et retrieverkobbel på 180cm(?) som jeg bruker om det er mye plass ved start slik at vi kan bevege oss litt, og et agilitybånd jeg fikk i gave som er laget på mål med halsdel og håndtak i neoprene og dobbel nylon på cirka 1m. Dessverre står hele stamtavlenavnet på agilitybåndet, så det må av før vi går inn i ringen, noe som ikke alltid er like greit. De har litt forskjellige bruksområder, på AG/RL-trening foretrekker jeg det korte, stevne det lange med mindre det er svært trangt. Jeg liker hovedsakelig korte kobbel, og bruker somregel kobbel på rundt 1m på trening og stevne :) 

Tenker du skinnkobbel med krok og halsbånd, eller noe du kan tre over hodet uten halsbånd?

Skrevet
På 28. april 2016 at 6:21 PM, Renate A skrev:

Spørs hva jeg skal bruke det til.

Til lydighet har jeg et på litt under en meter, til tur/bygåing 180cm og til tur har jeg et på tre meter :)

Fellestreninger i AG og RL :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...