Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Resultater anyone?

Storm jaktet på storcertet i dag og han fikk det!!  Dermed ble han utstillingschampion :jump:  I gruppa ble han plukket ut til semien men ikke plassert videre.  Men hva gjør vel det; jeg har fått en sopp :drool:

IMG_7946_zps5ynambm2.jpg

Nå heter han N SE VCH AD N UCH Storm :wub:

Reisefølget mitt - staffen Lexi - vant åpen klasse tispe og endte til slutt opp som 2 BTK med CERT og r-CACIB :)

IMG_7922_zpsci6znky6.jpg

  • Like 22
Skrevet

Fikk VG på dvergpuddelen vi hadde med oss, som ble stilt i veteran. Hun hadde visst for tynn pels. Selv om jeg synes hun holder seg mer enn godt nok til å være en eldre dame.

FB_IMG_1460850758615_zpsh3utbsrp.jpg

Så da håper vi på bedre resultater i morgen med sankt bernhardshunden og bullmastiffen :)

  • Like 5
Skrevet

Jeg stilte en Bichon Havanais gutt på 13 måneder. Han vant juniorklassen med CK og plasserte seg tilslutt som 2. Beste hannhund med reserve cert :ahappy: Utrolig gøy! Både eier og oppdretter var super fornøyd, og jeg fikk klemmer og til og med et par tårer frem for jobben jeg gjorde. 

13048085_604215513066373_172571356841391 

  • Like 12
Skrevet

Arthur stod for championatet. Han fikk blått - for første gang. Jeg er mildt sagt dritskuffa! :( 

Han viste seg kjempefint og er blitt livligere i ringen - så det er bra da! 

Skrevet

Jeg stilte for den dommeren som ga ut exl og ck til ALLE pelshundene. :P

 

Så ja det var nettopp det jeg fikk Exl og ck. :P

 

I beste hannhund/tispe klasse, valgte hun kun ut 1 av hver klasse. Som 2.beste nuch da så fikk vi takk og farvel.

  • Like 7
Skrevet

Gratulerer til alle fornøyde :)

Tahlly fikk blått i går, og ble vinner av åpen klasse. Ikke helt fornøyd med det kan man si... Gikk bedre i dag, på belgerspesialen. Trez fikk sitt første cert, og ble plassert som tredje beste hannhund, 11 mnd gammel. Dette var også hans første utstilling i de voksnes rekker. 

12998481_10154062911495420_8710270090416

  • Like 10
Skrevet

Såååå fornøyd! :D Lykke fikk exc, ck cert, cacib og BIM! Og championat! :D

Og for første gang i sitt liv sto hun pent under hele bedømmingen! :lol:

  • Like 17
Skrevet

Grattis alle, ekstra hipp hurra til de nye soppene???

vi hadde første gang ut i åpen klasse, vant den og sto tilslutt som  2BTkl med cert og res.cacib?? Jeg er fornøyd med drittungen som kun ble slått av ww15,multich dutten datten vinner og halvannet år eldre tispe?

  • Like 8
Skrevet

Casper fikk VG, og ble plassert sist av junior hannene. Var veldig forventet. Er derimot meget fornøyd med kritikken! og har fått tilbakemelding på at hunden oppførte seg veldig bra i ringen og ellers :D Det varmer en hundemammas hjerte! Var oppdretteren som tok han med seg, og stilte han.

12963352_10156761094380597_9293294156632

  • Like 7
  • 2 weeks later...
Skrevet

Hva kan jeg si?

Sheltie rampen Wisa fikk VG 

Gammla, Ja altså Småen(profilbildet mitt) exc-1vkk-ck-3btk-bim vet ikke gale det av en 13år gammel dame med fyr i ræven :D

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...