Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Akkurat nå, lijenta skrev:
Akkurat nå, lijenta skrev:

Det er noe galt med siteringen når jeg bruker mobil her på forumet.

Men uansett; Skal sjekke ut RC. Agurk egner seg for vår del dårlig som treningsgodbiter.

Guest lijenta
Skrevet

Men hvorfor kan du ikke lage dem selv? Kylling er jo magert magre godbiter kjenner jeg ikke til siden jeg aldri har hatt behv for det. Kanskje lær deg og hunden til å bruke lek som belønning isteden

Skrevet
Akkurat nå, lijenta skrev:

Men hvorfor kan du ikke lage dem selv? Kylling er jo magert magre godbiter kjenner jeg ikke til siden jeg aldri har hatt behv for det. Kanskje lær deg og hunden til å bruke lek som belønning isteden

Jeg har laget godbiter et utall gang tidligere, men litt lei og vil nå se om det finnes noen ferdige godbiter på markedet.

Han er desverre ikke en hund som motiveres av lek, han er mer matmotivert.

Skrevet
29 minutter siden, Tekopp skrev:

Kjøp en liten sekk med slankefor fra royal canin? Liker ikke hunden det er det smaksgaranti.

Sent fra min SM-G903F via Tapatalk

Viste ikke at de hadde smaksgaranti, da skal det absolutt prøves ut.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...