Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Første EFITEN min på lenge :D Klokkeslettene er ikke helt korrekte. 

07:00 - Frokost. Jeg ønsker alle på snapchat en god morgen :)
E18qh58.jpg 

08:00 - Bildet sier seg selv :P
ondnwte.jpg 

09:00 - Jeg tar en liten pause og sjekker sonen :ahappy:
xFEFEpb.jpg 

10:00 - Er jeg ute og tar litt frisk luft. I samme slengen ringer jeg sjefen min for å få høre hvorfor jeg ikke fikk permisjon fra jobb mens jeg skal på utveksling. Ingen bra samtale..
aBo9d56.jpg 

11:00 - Glemte jeg efit, for fokusert i skolearbeidet. 

12:00 - Dobbelt opp med bilder her siden jeg glemte klokken 11. Selfie!
mHsuwBm.jpg 

Også plager jeg kompisen min som også sitter på lesesalen :lol:
3CAns1m.jpg 

 

13:00 - På vei hjem fra skolen.

 
Jeg hadde egentlig en video jeg selv lagde, men den var visst feil filformat :( Dere får nyte denne istedenfor.

14:00 - Kommet hjem til disse to :wub: 
I6zLVKJ.jpg 

15:00 - Tacotirsdag :D

hoy3eSz.jpg 

Med kiwi til dessert
DEx4Dtp.jpg 

16:00 - Hviler vi litt på sofaen og surfer
t8CfPpc.jpg 
 

Og jeg sender teite snaps til folk :lol:
o8gUFJH.jpg 

 

17:00 - Ut på tur aldri sur. Endelig fått mot til å gå ut i stormen.
wkAQ8YY.jpg 

 

18:00 - Jeg er på dansetrening. Her prøver jeg å smygfotografere meg selv mens jeg tøyer, så jeg hadde et ganske teit utrykk. Dermed solbrillene :lol: 
U0Z504m.jpg 

19:00 - Fremdeles på dansing. Turte ikke å ta flere smugbilder, så her er en video av dansen vår som jeg filmet da jeg kom hjem.

20:00 - Litt mat i maven og en kopp te, tenk.
O7DRvRi.jpg 

21:00 - Slapper an på sofaen igjen.
bzaRg4e.jpg 

22:00 - Lufter hundene i hagen siste gang for kvelden.
RWEq9U0.jpg 

 

 

 

 

  • Like 11
Skrevet

Jeg ler sånn av snappene dine!!! :lol: hahahaha!!! Også liker jeg at jeg er på topp på chatte-listen din på facebook :P *masmasmasheleåret*

Kjempetøff dans btw! 

  • Like 1
Skrevet

Nå har jeg vært på trikketur Bergen rundt og fått bekreftet at damer med barnevogn lever farlig :lol: 

  • Like 2
Skrevet

Så flink du er til å komme deg på lesesalen og faktisk bli der..til forskjell fra visse andre :D

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

Skulle ønske jeg var like flink til å dra på skolen for å jobbe :P Og kjipt samtalen med arb.giver ikke gikk bra. Håper det ordner seg :) 

Skrevet
16 timer siden, SandyEyeCandy skrev:

Jeg liker øra til Blondie mens du danser, de rykker liksom til idet du drar på litt! :lol: 

Haha, nå måtte jeg se videoen igjen og se på henne :lol: . Flink tilskuer da :aww: 

16 timer siden, HeleneFS skrev:

Jeg ler sånn av snappene dine!!! :lol: hahahaha!!! Også liker jeg at jeg er på topp på chatte-listen din på facebook :P *masmasmasheleåret*

Kjempetøff dans btw! 

Takk :D

9 timer siden, Stine skrev:

Kul dans! Og må få meg slik snappchat, ser jo unektelig morsomt ut :D

Ja, snapchat er moro :D Enda morsommere hvis du har en nyere telefon med de tingene som kommer på snap da :D Min telefon er fra steinalderen :lol: 

6 timer siden, ida skrev:

Nå har jeg vært på trikketur Bergen rundt og fått bekreftet at damer med barnevogn lever farlig :lol: 

Haha, nå måtte jeg sjekke. Jeg gadd ikke å se videoen selv nemlig :lol: Du har sett lenge altså!

4 timer siden, LØJ skrev:

Så flink du er til å komme deg på lesesalen og faktisk bli der..til forskjell fra visse andre :D

Jo, takk! Nå har jeg vært syk i 2-3 uker, så dette var første skoledagen på lenge! Følte meg som et lite barn som gledet meg til å dra på skolen. Deilig å være frisk og endelig har konsentrasjon igjen :D

4 timer siden, Teserere skrev:

Kul dans! Jeg lo også av Blondie under dansen da :teehe:

Haha, takk! :)

3 timer siden, Katharina skrev:

Herlige bilder. :) papillon og Kelpie er så fine hunder :wub::wub:

Takk :) Det er de virkelig :wub: Hvem hadde trodd at det skulle bli en så bra match? 

46 minutter siden, Raksha skrev:

:lol: For noen snapper :lol:  Men nydelige jenter da, og ser ut som en bra dag :D

 

Haha :D Jentene takker :ahappy: 

32 minutter siden, Mud skrev:

Blondie har så kule ører! :lol:

 

Haha, papilloner har generelt det! Så en artikkel etter Westminister som @HeleneFS linket til meg, hvor en papillon hadde fått en uformell pris for teiteste ører :lol: 

10 minutter siden, Christine skrev:

Skulle ønske jeg var like flink til å dra på skolen for å jobbe :P Og kjipt samtalen med arb.giver ikke gikk bra. Håper det ordner seg :) 

Jeg må nesten dra på skolen og jobbe :P Jeg jobber dårligere hjemme. På skolen går jeg inn i et modus. Der gjøres det skolearbeid. Hjemme frister det å gjøre alt annet! Tja, tror ikke det ordner seg på noen annen måte enn at jeg sier opp jobben. Men men. Fikk tilbud om å søke igjen når jeg kommer hjem fra utveksling da. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
    • Hovawart er vel en vokterhund mer enn en gjeterhund, altså type hunder som går sammen med flokken og passer på dem. Det vil si at de er noe mindre førerorienterte og mer selvstendige, blant annet. Det er ikke fryktelig mange av dem i Norge, og de få jeg har møtt har hatt varierende gemytt, men det er lenge siden nå.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...