Gå til innhold
Hundesonen.no

Den eldste leken du har i hus


xxx12345
 Share

Recommended Posts

Dette er Kumannen - han ble innkjøpt i 2009/2010 en gang... den er nå på tredje hunden min - tror han har overlevd fordi han er så kjedelig at ingen egentlig gidder å leke med ham. Han har pip, men selv lyden er for kjedelig... :P 

2016-02-24 16.42.13.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ett tøystykke bikkja tygger på, den hadde en gang en bamse på seg og litt - men ikke nå lenger. Like morsom er den uansett :D Den har holdt siden november faktisk ! 

 

(også har jeg antistress puta til katta da, den har levd i snart 6 år - men han er ikke så opptatt av å ødelegge)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Chess sin tauknute/tauball har vi hatt i 11 år. Eneste leka hun gadd å leke med da vi ennå trente lydighet. 

Egentlig har jeg alle lekene til hundene ennå, mer eller mindre. De ødelegger ingen ting disse hundene mine. Miniens eldste leke er en ikea-rotte som stinker, 4,5 år gammel :P 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har noen tennisballer med tau som jeg kjøpte mens jeg fortsatt trente aktivt med Nora (så det begynner å bli noen år siden) som har overlevd, men det er bare fordi de ligger i treningsbaggen når vi ikke trener. Hadde de vært tilgjengelige hadde de vært flådd og partert alt, nå har de bare mista tauet og pipen sin :aww: 

Jeg har ikke leker liggende fremme, for Nora ser på det som sin oppgave å flå og partere alt sånt, og det gidder jeg ikke :P 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...