Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 187
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da er valpene født, og det er fredelig i valpekassa. Fasiten ble 4 hanner og 2 tisper. Jeg er litt usikker på den ene hannen, om han berger, men resten er livskraftige og sterke. Minstemann bare 138 g

Møt Odd!  

Det blir mange påskekyllinger på sonen i år, noen også med bart! Pied Piper's B-crew ligger til ruging  Drektighet bekreftet i dag, ved UL. Mor er da, som sist, verdens beste Smule, aka N Uch Skr

Posted Images

Skrevet
31 minutter siden, Line skrev:

To uker i dag. Nå er 6 x 18 klør klippet, alle legger på seg og hurven er nå mellom 450 og 550 gram.

12990903_10153618490326985_6597867245656

Nå blir det fyllesjangling og verdens søteste voffing snart!

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Line skrev:

Dagens valpespam: Bates!

13010798_10153620807071985_5587563078587

Hei Bates! 

Er det noen av dem som blir i Trøndelag så du kan følge dem på nært hold? I tillegg til den du skal følge på veldig nært hold altså.

Skrevet
Akkurat nå, Symra&Pippin skrev:

Hei Bates! 

Er det noen av dem som blir i Trøndelag så du kan følge dem på nært hold? I tillegg til den du skal følge på veldig nært hold altså.

Tre av gutta blir i Trondheim, en på Verdal, og den siste jenta skal til Østlandet, så denne gjengen får jeg fulgt mye mer på nært hold enn de forrige :) 

  • Like 5
Skrevet
Akkurat nå, Line skrev:

Tre av gutta blir i Trondheim, en på Verdal, og den siste jenta skal til Østlandet, så denne gjengen får jeg fulgt mye mer på nært hold enn de forrige :) 

Så bra! 

  • Like 1
Skrevet
4 minutter siden, Toril skrev:

Regner med at både Smula og du hadde en liten vaskejobb etter maten :wub:

Hehehe det var jo mat på ungene, så den jobben gjorde Smula helt selv :lol: 

 

De som skiller seg mest ut nå er Mary (hun havner oppi et eller annet om det er noe å havne oppi), Crawley, og Bates. De virker mest frempå - fininger alle sammen da :ahappy: 

  • Like 2
Skrevet
Akkurat nå, Teserere skrev:

Haha, mat over hele seg :lol: 

De har blitt flinkere, nå har de bare mat i hele fjeset og på labbene. Siden de susser litt, så betyr det dog gjerne mat på hodet til de andre da :lol: 

  • Like 2
Skrevet

Litt mer utfyllende, først om Bates over:

Han er en stødig fyr mentalt, er frempå uten å brøyte seg frem, litt sånn easy-going type, og veldig glad i mat! Bates er kort og kompakt, ser lovende ut eksteriørmessig, og har en liten hvit flekk i brystet, som sin mor. Bates får stamtavlenavnet Pied Piper's Bright as a Button.

Så Miss Mary:

Mary er ei snakkesalig lita frøken, som stadig vekk uforvarende havner i trøbbel. Hvilken valp er det som ender med bæsj på hodet? Hvilken valp tryner i matfatet? Joda, det er miss Mary. Nysgjerrig og kontaktsøkende, med et lovende eksteriør.

13083083_10153648867991985_2840562120128

Sjefen i flokken, Carson!
Han er størst og mest aktiv. Den som først prøver på det meste, sier i fra om han er misfornøyd, og har en herlig attitude. Ser ut til å få en super pels, er godt konstruert, men jeg tror han kan bli i største laget for utstilling. Stamtavlenavnet blir Pied Piper's Bandit Territory.

12472604_10153650959006985_1801239007358

  • Like 9
Skrevet

Resten av gjengen:

Og så frøken Anna! Anna er ei herlig og tillitsfull frøken, som er uredd og nyfiken. Sammen med søster Mary henger hun seg gjerne på Carson sine sprell. Lovende eksteriør, også på henne.

13095808_10153651806381985_4673371385260

Crawley er en aktiv og utadvendt fyr, som er fryktelig glad i mat! Han er som regel den som står igjen og spiser lengst. Nysgjerrig og ukomplisert, rett og slett trivelig. Lovende eksteriør. Stamtavlenavnet blir Pied Piper's Bats in the Belfry.

13082737_10153652242906985_6870232814264

Sist, men ikke lenger minst, har vi Odd. Han er en tøffing, som er veldig leken. Er den som går fra matskåla først, men kanskje mer effektiv i spisinga, siden han legger veldig godt på seg. Lovende eksteriør. Stamtavlenavnet blir Pied Piper's Beating the Odds.

13095870_10153652251041985_4923445689290

  • Like 11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...