Gå til innhold
Hundesonen.no

100% positiv hverdagslydighet - Forskjell på ny og gammel utgave?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har den gamle utgaven hos foreldrene mine. Usikker på om jeg skal be de sette hudet på hodet i søket etter den eller bruke 300 kr på den nye utgaven? Noen som har sett i begge? :)

 

Tar også imot tips om andre gode hundebøker.

Skrevet

Det er ihvertfall et par faktiske endringer i innhold der, ikke bare stavefeil og sånt. Jeg hadde en epostutveksling med Aarrestad etter å ha lest den gamle, hvor han sa at han var enig med meg og dette var endret i den nye utgaven (innspill på innlæring/håndtering av en eller annen adferd, husker ikke detaljene, kan finne det i morra).

Skrevet

Jeg sendte en lang e-post med masse spørmål etter å ha lest den første utgaven.

Først fikk jeg en kort e-post hvor han skrev blant annet "

Alle kapitlene er sterkt omskrevet i den nye utgaven og det blir vanskelig å
svare på spørsmål uten å vite hvilken utgave du har lest.

Det er også et eget, nytt kapittel om passeringstrening i den nye utgaven. Så jeg vil tro den nye utgaven kan være verdt det, jeg har ikke skaffet den selv enda.

  • 2 months later...
Skrevet

Noen andre som har noe å legge til her som har skaffet den nye utgaven? Og hva med 100% Positiv Problemløsning, er det mye i den som ikke står i Hverdagslydighet?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...