Gå til innhold
Hundesonen.no

Dette avslører hunden din om deg: - Man sier jo gjerne «som hund, så eier»


Recommended Posts

Skrevet (endret)

Det var jo bare selvfølgeligheter gjennom hele greia jo. Selvsagt er det mer sannsynlig at noen med allergi går for en allergivennlig hund, eller tar hensyn til noen rundt seg. Og at folk velger hunder som kanskje passer inn i livet deres... heller ikke en overraskelse.

Men, ikke alt var selvfølgeligheter, noe var bare fordommer. Folk driver med hundedressur fordi de er maktsyke folk? Nesten så artikkelen kun fortsatt med "og kun dominatrixer har dobermenn..."

Endret av Tekopp
la til noe
  • Like 1
Skrevet
17 minutter siden, Tekopp skrev:

Det var jo bare selvfølgeligheter gjennom hele greia jo. Selvsagt er det mer sannsynlig at noen med allergi går for en allergivennlig hund, eller tar hensyn til noen rundt seg. Og at folk velger hunder som kanskje passer inn i livet deres... heller ikke en overraskelse.

Men, ikke alt var selvfølgeligheter, noe var bare fordommer. Folk driver med hundedressur fordi de er maktsyke folk? Nesten så artikkelen kun fortsatt med "og kun dominatrixer har dobermenn..."

Jeg sa ikke at jeg syntes den var bra :P

Skrevet

Jeg og schäfertrollet har igrunnen ganske lik personlighet. Ingen av oss er utpreget sosiale ovenfor egen art, vi er ikke sure eller sinte, vi er bare ikke så fryktelig interessert i å bli kjent med alt og alle, selv om vi er hyggelige nok mot fremmede. Noen ganger finner vi bare noen som vi får kjemi med med en gang, og da kan jeg prate som en foss eller Nemi invitere til lek. For det meste slår vi av en lett prat eller bare ignorerer fremmede. Holder på med vår egen greie. Når vi blir glade, så blir vi VELDIG glade. Jeg kan gjerne hoppe, danse og snakke veldig oppspilt. Nemi blir også hoppete og dansete og synger som bare det. Hvis andre er litt hypre, så roer vi oss ned for å dempe. Vi er konfliktskye begge to, men trykker du på de riktige(eller feil) knappene, så kan vi bli rasende sinte. Og det merkes! Det er dog sjeldent vi blir spesielt sinte noen av oss. Vi liker generelt ikke konflikter og prøver å unngå bråk hos vår egen art. Er noen hissige blir vi veldig dempende og ukomfortable. Vi trekker oss unna. Vi har begge ressursforsvar ovenfor mat og personlige eiendeler ovenfor de vi ikke kjenner veldig godt. Vi deler med de innenfor samme husstand. Ute blant folk er nok jeg litt mer hyggelig avvisende enn det Nemi kan være.

Når det kommer til whipsen Blitz så har jeg ikke så mye felles personlighet med henne. Men hennes fantastiske humør smitter ofte over på meg da. Hun er litt sånn labradortype som elsker alt og alle. Det vi har til felles er at vi begge blir litt snurt om noen åpenbart ikke liker oss, og prøver å finne ut hvorfor vi blir misslikt og evt. prøver å innynde oss og bli venner likevel. Jeg tror dog Blitz opplever dette litt oftere enn meg :P Hunder er dog litt mer ærlige i sitt kroppspråk og væremåte, så det er ikke godt å vite, hehe.

Skrevet

*fnis* jeg føler meg ikke så sosial og utpreget happy som mine er. Heller ikke så  stort behov for kroppskontakt og nærhet som de har.

Men jeg er ikke uenig i at det er noen likheter.

Skrevet

Oooo som jeg skulle ønske jeg hadde halvparten av energien til Pigg. Herregud jeg hadde erobret verden (ikke bokstavlig) på en uke... Ellers er vi nok begge evige optimister og generelt i godt humør. Han er penere enn meg da... :P 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...