Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Casper er en ung malinois hannhund som kommer fra forsvaret. Han er en virkelig flott fyr med mye potensialet! Han er grunntrening i lydighet, selger sjela si for en leke eller godbit. men krever en eier som vet hva det innebærer å være en malinois. Jeg har hatt han midlertidig hos meg i drøye to uker nå, så jeg kjenner han ikke kjempe godt, men begynner å få et bilde av han hvertfall. Nå har han dratt videre fordi jeg ikke kunne passe han lengre, men jeg lovet de som har han nå å spre ordet om han. 

Casper er veldig miljøsterk og har tatt alle utfordringer på strak labb. Han har forsåvidt ingen diller, og går overens med de fleste, men vil nok absolutt ha det best i et hjem hvor det bare er han. Han ble tatt ut av forsvarets program fordi han har mild hoftedysplasi (c), men klinisk er han helt frisk. Etter forsvaret har han blitt en kasteball bare av uflaks. Han havnet i et hjem som ikke hadde kapasiteten eller kunnskapen til han, og etter det har han bare vært midlertidig her og hos en venninne. Han ser heldigvis ikke ut til å ha tatt noe skade av det, og han er åpenbart en hund som kan nå langt i de rette hender. Nyter å koses av alt og alle, og er med på alt av aktiviteter. 

Jeg har som sagt ikke Casper her lengre, men kan gjerne sette interesserte i kontakt med de som har han nå. Han holder til ved Gardermoen.

IMG_3077.jpg

IMG_3081.jpg

IMG_3162.jpg

IMG_3185.jpg

IMG_3245.jpg

  • Like 8
  • 7 years later...
Skrevet
1 hour ago, irenehovisto said:

hei er intresert av hunden din vil gjerne vete lit mer og ha en liten huden bratt mot nummer er 96679809

Denne annonsen er ni år gammel, så du er nok litt sent ute.

Skrevet
16 minutes ago, irenehovisto said:

Da må ni oppdatert deres sider 

Dette er et diskusjonsforum hvor det er lov å poste annonser. Det som postes blir liggende for ettertiden. Jeg anbefaler deg å sjekke raseklubben for Belgisk fårehund eller finn.no for aktuelle annonser med hunder til salgs.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...