Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Casper er en ung malinois hannhund som kommer fra forsvaret. Han er en virkelig flott fyr med mye potensialet! Han er grunntrening i lydighet, selger sjela si for en leke eller godbit. men krever en eier som vet hva det innebærer å være en malinois. Jeg har hatt han midlertidig hos meg i drøye to uker nå, så jeg kjenner han ikke kjempe godt, men begynner å få et bilde av han hvertfall. Nå har han dratt videre fordi jeg ikke kunne passe han lengre, men jeg lovet de som har han nå å spre ordet om han. 

Casper er veldig miljøsterk og har tatt alle utfordringer på strak labb. Han har forsåvidt ingen diller, og går overens med de fleste, men vil nok absolutt ha det best i et hjem hvor det bare er han. Han ble tatt ut av forsvarets program fordi han har mild hoftedysplasi (c), men klinisk er han helt frisk. Etter forsvaret har han blitt en kasteball bare av uflaks. Han havnet i et hjem som ikke hadde kapasiteten eller kunnskapen til han, og etter det har han bare vært midlertidig her og hos en venninne. Han ser heldigvis ikke ut til å ha tatt noe skade av det, og han er åpenbart en hund som kan nå langt i de rette hender. Nyter å koses av alt og alle, og er med på alt av aktiviteter. 

Jeg har som sagt ikke Casper her lengre, men kan gjerne sette interesserte i kontakt med de som har han nå. Han holder til ved Gardermoen.

IMG_3077.jpg

IMG_3081.jpg

IMG_3162.jpg

IMG_3185.jpg

IMG_3245.jpg

  • Like 8
  • 7 years later...
Skrevet
1 hour ago, irenehovisto said:

hei er intresert av hunden din vil gjerne vete lit mer og ha en liten huden bratt mot nummer er 96679809

Denne annonsen er ni år gammel, så du er nok litt sent ute.

Skrevet
16 minutes ago, irenehovisto said:

Da må ni oppdatert deres sider 

Dette er et diskusjonsforum hvor det er lov å poste annonser. Det som postes blir liggende for ettertiden. Jeg anbefaler deg å sjekke raseklubben for Belgisk fårehund eller finn.no for aktuelle annonser med hunder til salgs.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...