Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei. Freia ser ut til å ha sterke magesmerter, hun vil bevege seg minst mulig, roper jeg på henne kan hu komme mot meg noen skritt og plutselig legge seg ned, dette er ikke normalt. Hun skjelver i bakparten, og har spydd 4 ganger siden i går kveld, 3 denne morgenen. I natt har hun ligger urolig på gulvet, hun pleier alltid og ligge i sengen, men det ville hun ikke i natt. 

 

Hun fikk et kokt bein i går (min mor som ikke var klar over at hunder ikke skal ha kokte bein). Dette var også veldig salt. 

 

Noen som har en ide om hva det kan være? Kan det være et bein som har splintret? Saltforgifting? 

 

Har snakket med vakttelefonen i dag tidlig, og skal ringe veterinæren og få time med en gang de åpner, men tenkte det var greit å høre her imens.

 

Fra en veldig bekymret eier.. :(

Skrevet

Om de ikke finner noe, så få henne sjekket for pankreatitt.

Mange har det, og går de ubehandlet får hunden voldsomme magesmerter..

Hampus oppførte seg akkurat som du beskriver hver gang han hadde disse anfallene, helt til vi fikk en diagnose...

  • Like 1
Skrevet

Enig. Dra til veterinæren nå. Kan jo bli noen timer på venterommet, men da har du i alle fall kort vei om tilstanden skulle bli værre. 

Skrevet

Blir sjokkert over at veterinærer ikke skyver unna alle som har time for å fjerne sting, klippe klør, tannrens, analkjerteltømming osv for andre pasienter som det faktisk kan haste med å få time. Tviler på at alle andre timer før var hastetimer liksom. Men bare dra som andre har nevnt. God bedring! 

Skrevet

Takk for svar! Vi er ferdig hos veterinæren og han mente det var beinet som hun fikk igår som var problemet. Han presset på magen og tarmområdet og det var tydelig at hun hadde vondt. Han gravde ut litt beinrester fra endetarmen og ga parafin og smertestillende. Nå er det bare å håpe resten kommer ut av seg selv og at Freia er på bedringensvei...:heart:

  • Like 1
Skrevet
På 11.2.2016 at 8:52 AM, Cloudberry skrev:

Går det bra med henne? :)

Smertestillende hjalp veldig, og hun ble mye bedre med en gang, og hun har virket normal de siste dagene. I går hadde vi bakkeintervaller opp fjellet, og hun viste ingen tegn på smerter eller ubehag. Så vil si hun er tilbake 100% igjen nå! :D 

  • Like 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...