Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg bruker Rok Straps til begge mine. Vanlig bånd med strikk og ekstra håndtak nederst. Usikker på hvor langt det er, lurer på om det er 160cm. Synes i utgangspunktet de er litt korte, men har blitt vandt med det.

q9ekxBi.png

Skrevet
20 timer siden, Aslan skrev:

Mitt favorittbånd var et brunt lærkobbel på 180 cm av ukjent merke, superbehagelig. Men en hundepasser mistet det i skogen i november, hun lette i timesvis, men et brunt lærkobbel i høstfarget skog er ikke det letteste å finne igjen :( Har lett siden da etter nytt lærbånd, men ikke klart å finne det perfekte, så i mellomtiden ble det kanalkobbel fra trines hundeutstyr på 180 cm, fungerer greit det, men savner det myke og gode lærbåndet jeg hadde!

Sjekk ut ks zoo! :)

  • Like 1
Skrevet

Bruker et neongrønt med refleks innsydd fra rogz, tror det er 2m langt, har akkurat slitt ut et fra rogz som var rosa med pyntebånd, 1.8m langt. Deilig med et lengre bånd.

Hadde det gamle i litt over 2 år.

Skrevet

Bruker aller mest et helt enkelt lærbånd på 180 som jeg kjøpte på Grizzly Zoo i Sverige for evigheter siden. Veldig mykt og godt. Er aller mest glad i lærbånd. Bruker også baggen sitt strikkbånd på 2 m, ikke spesielt fornøyd med det, men finner ikke gode strikkbånd som er rundt 2 m lange.

Har samme bånd som WelshenNemi og er ikke så fornøyd, mitt blir sleipt når det blir vått, så det er veldig lett at det glir i hånda når hunden drar :( 

Skrevet
1 time siden, Turb skrev:

Har samme bånd som WelshenNemi og er ikke så fornøyd, mitt blir sleipt når det blir vått, så det er veldig lett at det glir i hånda når hunden drar :( 

Jeg har hatt lite problem med det hitil, men min drar normalt ikke kjempemye, og jeg er vant til kanalkobbel som blir kjempeglatt igjen :P 

Skrevet
Akkurat nå, WelshenNemi skrev:

Jeg har hatt lite problem med det hitil, men min drar normalt ikke kjempemye, og jeg er vant til kanalkobbel som blir kjempeglatt igjen :P 

Pigg er veldig sterk, så for meg ble problemet at det ble sånn halvsleipt at det gled nok til at det skar i hånda. Men bruker det når det ikke regner, for det er godt å lett i hånda. Kanalbånd har jeg aldri hatt sansen for, det brenner veldig. 

  • Like 1
Skrevet

På min Cairn sverget jeg også til lærbånd etterhvert. 2,5 meter var å foretrekke. Jeg hadde et knall rosa paracord kobbel også som jeg brukte en del, men det var nok mer pga det estetiske og at jeg hadde refleks på det. Har fortsatt lærkobbelet i skapet og gleder meg til å ta det i bruk igjen :wub:.  Forresten hadde jeg også et sånt med masse ringer, men ble også for tungt hos meg, så det er lite brukt.

Skrevet

Er superfornøyd med dette. Har nettoop måtte kaste et som var utslitt etter mange års tro tjeneste og skal helt klart ha et nytt et :ahappy:http://www.hooks.no/produktsida/kobbel-alacr/40930/40931/

(Nå er ikke jeg så glad i masse kroker og ringer og den slags). 

 

Ellers bruker jeg baggen sine kobbel med demping endel når hundene går i trekk. Ikke så særlig pene eller god å holde i, men slitesterke og solide bånd. 

Skrevet

Jeg har sånn ca tusen bånd, men det jeg bruker mest er:

  • vanlig lærkobbel på ca 2,5 meter når vi er på tissetur i halsbånd
  • roamer leash på tur i sele, det har godt håndtak som ikke gnager (strikkbånd - demper ikke, men unngår at båndet subber i bakken)
  • gummiert line på 1 meter-ish når vi trener (godt grep uansett vær)
  • ezydog zero shock leash med strikk og traffic control handle når vi er på stevner/utstillinger/andre steder hvor man har hunden nære - godt håndtak + ekstrahåndtak ved festet slik at man kan holde hunden helt i nærheten av halsbåndet
  • refleksbånd fra norsk hundeutstyr, festet til et ezydog mutley bungee leash som har et godt håndtak når vi går tur i mørket (å holde en schäfer med refleksbåndet fra norsk hundeutstyr er omtrent døden, så det ga jeg opp fort, men refleksen er super). Båndet fra norsk hundeutstyr har også traffic control handle, noe jeg liker godt. Har for sikkerhets skyld festet en refleks i dette håndtaket, så vi synes på lang vei
  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg har (med unntak av sporline og strikkline) den nette sum av ett bånd. Det er et lærbånd på ca to meter. Supert bånd. Har alltid brukt lær, det er godt å holde i og det holder seg i årevis.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...