Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Knertis er påmeldt her også. Jeg som skulle slutte å stille ut etter at hun blei sjampinjong. :teehe: Det er litt morsommere å stille ut når en alltid har en en helt gjeng med andre shibafolk å både trene, reise og stille med, så jeg har fått litt blod på tann, begeistringa til de nye smitter av på meg. :heart: Og så synes jeg jo at hunden min bare blir finere og finere, det er kanskje det viktigste. :P Vi håper veldig, veldig på litt seinere oppmøtetid enn 9 pga kjøretida, og vurderer å sende blomster til NKK for å smiske. Trur du det hjelper, @Belgerpia? :innocent:

Vi driver og sjekker ut overnatting, for jeg er jo helt ubrukelig som reisefølge uten lappen, men håper jo at vi kanskje får klemt inn ei til i bilen så vi kan kjøre opp og ned.

Hvem andre skal? @Siri? :lol:

  • Like 1
Skrevet

Har ikke bestemt meg, for kreket har ikke fått løpetid enda. Hadde vært gøy å stille henne en gang til før valper. Ellers kan det hende mora kommer en tur, eller kanskje gamlemor? Vi får se, har litt tid igjen å tenke på. 

  • Like 2
Skrevet

Iben er påmeldt i åpenklassen.. Håper på å komme opp i champion i løpet av dette året, men hvis Stine her skal komme på alle stor-cert utstillingene er det vel ikke sjans [emoji23][emoji23]

  • Like 1
Skrevet
35 minutter siden, Sbtlita skrev:

Iben er påmeldt i åpenklassen.. Håper på å komme opp i champion i løpet av dette året, men hvis Stine her skal komme på alle stor-cert utstillingene er det vel ikke sjans emoji23.pngemoji23.png

Jeg har ingen tisper som kan ta noe stor cert, så Iben blir nok sjampis iløpet av året skal du se ;)

Skrevet
35 minutter siden, Sbtlita skrev: Iben er påmeldt i åpenklassen.. Håper på å komme opp i champion i løpet av dette året, men hvis Stine her skal komme på alle stor-cert utstillingene er det vel ikke sjans [emoji23][emoji23]

Jeg har ingen tisper som kan ta noe stor cert, så Iben blir nok sjampis iløpet av året skal du se [emoji6]

Det stemmer det, hadde glemt av den delen [emoji23]

  • Like 1
Skrevet

Vet faktisk ikke. Har jo ikke noe å stille egentlig, men kan være jeg tar turen bare for å gjøre det. Er liksom litt i limbo når det kommer til konkurranser og ny hund.

Guest Belgerpia
Skrevet
2 timer siden, SandyEyeCandy skrev:

Knertis er påmeldt her også. Jeg som skulle slutte å stille ut etter at hun blei sjampinjong. :teehe: Det er litt morsommere å stille ut når en alltid har en en helt gjeng med andre shibafolk å både trene, reise og stille med, så jeg har fått litt blod på tann, begeistringa til de nye smitter av på meg. :heart: Og så synes jeg jo at hunden min bare blir finere og finere, det er kanskje det viktigste. :P Vi håper veldig, veldig på litt seinere oppmøtetid enn 9 pga kjøretida, og vurderer å sende blomster til NKK for å smiske. Trur du det hjelper, @Belgerpia? :innocent:

Vi driver og sjekker ut overnatting, for jeg er jo helt ubrukelig som reisefølge uten lappen, men håper jo at vi kanskje får klemt inn ei til i bilen så vi kan kjøre opp og ned.

Hvem andre skal? @Siri? :lol:

Send en mail til  utstilling @nkk.no så gjør vi så godt vi kan ?

 

Skrevet

Siden gubbe som dømmer borzoi er Sloughi LC/utstillings oppdretter melder jeg naken - altfor edel ungjente :)  Og Terkel i bruks. Så lenge fyren driver med LC så får jeg appelere litt til den delen av ham , om jeg melder championklassen tenker han nok at den hunden der kan aldri i livet løpe og gir oss gul :D 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...