Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg trenger tips til engelske navn på O og P, ikke noe spesielt tema! :)

For å gi en liten indikasjon på hvilken type navn jeg er ute etter så har de tre siste hundene mine fra samme kennet hetet for Go For It, Just A Flirt og Like No Other.

Noen forslag?

Skrevet

Only You
One And Only
One For Me
One I want
Perfect For Me
Precious - også hva du nå måtte ønske
Play Misty For Me (En gang drømte jeg om å ha en hund som het - stor fan av Clint Eastwood)
Passion For Fun
Passion For Action 

 

  • Like 1
Skrevet
18 minutter siden, Monab88 skrev:

Jeg trenger tips til engelske navn på O og P, ikke noe spesielt tema! :)

For å gi en liten indikasjon på hvilken type navn jeg er ute etter så har de tre siste hundene mine fra samme kennet hetet for Go For It, Just A Flirt og Like No Other.

Noen forslag?

One of a Kind
One Step Ahead of the Rest (muligens for langt, så alternativt One Step Ahead?)
Oh What Do You Know (dobbeltbetydning - er brukt som et uttrykk når en er overrasket over noe som sies, men betyr jo også bokstavelig talt "hva pokker vet vel du om det?")
One Two Many Lots (det er slik trollene teller i min favorittbokserie, og det henspiller jo selvfølgelig her på at en gang berner alltid berner, og helst mer enn bare en om gangen :D )
Once Upon A Time - slik alle eventyr begynner.

Pathetic Excuses - jeg har så lyst til å se en storvinner hete det, for det er det de som alltid blir slått kommer med :D 
Pole Position - er det ikke det det heter, den beste startblokka i sånne billøp, der favoritten får starte for å ha best sjanse til å vinne?
Put Your Hands Together (altså, "klapp for meg")
Passion in my Pants (passer vel bedre for en potensiell avlshannhund, men...)

Burde ikke du hatt en som het noe med Pink, forresten, når alt utstyret ditt er rosa? 

Alle navnebøkene mine er pakket ned etter flyttingen, men jeg kan komme med mer den dagen jeg får pakket ut :p
 

  • Like 1
Skrevet

Onyx(ia) like no other./Onyx the protector. (Fra gammelt av ble det sakt at steinen Onyx hadde beskyttende egenskaper http://www.jewelsforme.com/onyx-meaning ) 
On My Way
Out Of Your/This League
Out On Top
Outrageous (Onyx?/World/Beauty putt inn passende ord)
Off The Record
Once In A Blue Moon
One-Hit Wonder
One Stop Shop
Open Season
Out Of This World

Panic At The Disco
Parting Shot
Petty Cash
Piece Of Cake
Picture Perfect
Pigs Might Fly
Pipe Down
Pitch Black
Pitch Perfect
Pleased As Punch
Point To Point
Powers That Be
Prime Time
Pull Up Stakes

  • Like 1
Skrevet

Out of the ordinary
Ordinary Sucks 
Original Masterpiece 
Ongoing Hype 

Practical Joke
Play that Funky Music
Paying It Forwards 
Peoplepleaser 

Skrevet

Oblivion
Obsession
Old School
Out of Time

Paparazzi
Paranoia
Paris not France
Partner in crime
Passion of Mind
Peace and Love
Perfect Sense
Phoenix
Pretty in Pink
Pride and Prejudice
Prime Time
P.S I Love You
Pursuit of Happyness (eller hundevesjonen: Pursuit of Pawfection :lol: hehehe)
 

  • Like 1
Skrevet (endret)

Oh, snap!

Perfectly Ordinary Bunny Rabbit (om du er Monty Python fan da)

edit: Ok, jeg ser at ingen av de helt sklir inn med de andre navnene du har hatt. Eg beklagar... 

Endret av Mari
  • Like 1
Skrevet

Fantastisk, tusen takk for mange flotte forslag :D

Jeg har sendt linken hit til oppdretteren min, så kan hun velge og vrake!

Hvis valpen min blir fra P kullet så er jeg ganske sikker på at jeg vil ha "Pretty Awsome", mens O kull er litt verre, jeg skal studere forslagene deres nøye :)

  • Like 1
Skrevet

Mine valg av mine forslag ville vært Ongoing Hype og Practical Joke, men det er fordi jeg har sånn humor :P 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...