Gå til innhold
Hundesonen.no

Kan bli kastet ut av borettslaget pga hunden


Recommended Posts

Skrevet

artikkel

Ifølge legen trenger hun hunden «Gucci» for å komme seg ut av de store psykiske og fysiske problemene hun sliter med. Nå vil styret i Grasåsen borettslag kaste henne ut.

Gråt av glede (må ha abonnement for å lese, men overskriften og bildet taler for seg selv)

 

  • Like 1
Skrevet

For en latterlig rettsak! :K Godt at damen seiret til slutt. Hadde hunden enda vært en ulempe, så hadde jeg skjønt det, men en hund som bare eksisterer og ikke gjør noe ut av seg kan da ikke regnes som en vesentlig ulempe.

I sin prosedyre i Aust-Agder tingrett minnet han om at det i tillegg til vitneforklaringen fra kvinnen som hevder hun er allergisk mot «Gucci» også var et vitne som hevdet hun er redd for hunder.

La oss forby alle hunder over alt fordi noen er redd for yorkshire terriere...

Skrevet

Åh, så deilig å få en positiv dom i en slik sak, det er viktig for fremtiden.

Dette er en av mange grunner til at jeg aldri blir å finne i et borettslag. Det finnes alltid en skrulling hvis livsmisjon er å ødelegge for flest mulig andre. For ikke å glemme den maktgale styrelederen som fikk jobben fordi ingen andre gadd. Nope, ikke noe for meg, jeg vil bestemme fargen på huset mitt selv, og ha 9 katter og ei bikkje uten at noen kan blande seg opp i det.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...