Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Micro har fått seg dame (igjen) etter å ha vært alene en uke. 
Micra har han allerede hatt en dame som heter, så selv om det står på førsteplass vet jeg ikke om jeg vil ha enda en Micra. 

Han har også hatt en dame som het Zetta og en som het Centi, og det er egentlig de eneste navnene jeg syntes er fine av SI-prefiksene. 

Noen forslag? Vil veldig gjerne at det skal være Micro-relatert :)

Skrevet
2 minutter siden, Krutsi skrev:

Ellers har du også Milli som er et søtt navn da :) 

Ja vurderer det også, men føler liksom at det mangler en e bak, og hvis jeg kaller henne Millie så blir hele poenget borte :P 

Skrevet
Akkurat nå, Paranomia skrev:

Ja vurderer det også, men føler liksom at det mangler en e bak, og hvis jeg kaller henne Millie så blir hele poenget borte :P 

Hehe ser den :) 

Skrevet

Smule, Petite, Tiny, Mini, Wee, Lille. Lille My eller Lille Rosin? Vet ikke om du mener det passer, for meg betyr ordet bare "veldig liten" hvertfall.

Skrevet

Veldig gode forslag :D Blir ikke brukt til pippen, men kommer absolutt til å bli skrevet opp på navnelisten til marsvinkull :)  

Navnet ble Micra 2.0 :lol: Hadde egentlig bestemt meg for å finne et nytt navn, men det er ingen navn som kan slå Micra. Så da heter denne vakre pippen herved Micra: 

12342544_1058839067493763_31207187699831

Hun er SÅ tam :D Vi har bare hatt henne et par dager, men allikevel sitter hun på fingeren, liker å bli klødd på ryggen og på hodet og hun går veldig godt sammen med Micro :) 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...