Gå til innhold
Hundesonen.no

Middag for 2 i en uke for under 300 kr


Anette
 Share

Recommended Posts

http://www.adressa.no/nyheter/sortrondelag/2015/10/15/Slik-lager-du-middag-for-to-personer-i-syv-dager-til-under-300-kroner-11683342.ece

Greit det går men hvor sunt forslagene er? tja...? first price, pasta,makaroni osv. 

Vet @Tinkie driver med samme prosjekt trooor jeg? 

 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stemmer, det! Vi hadde 420 kr i uken, da, for to personer. Det er 30 kr om dagen. Til gjengjeld skulle det dekke frokost og lunsj også.

Her i hus gikk det rimelig bra, altså. Kanskje ikke de sunneste middagene her heller, men det ble i alle fall godt. :lol: Kan sjekkes ut på www.tinasmat.wordpress.com - vi skal fortsette prosjektet fra i morgen av, med 420 kr for uken etter også. Det går faktisk helt fint hvis man planlegger.

Jeg savner linser og bønner i de oppskriftene, altså! Der er det mye billige, gode proteiner!

Kan komme innom og bumpe her når jeg får somlet meg til neste blogginnlegg, om det er interessant... :lol: 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Enig med Line, det er vel snakk om å spare på hver eneste krone her.

Hadde prosjekt i vår hvor vi tok utgangspunkt i budsjettrammer for en familie på tre hvor de fikk minstesats, for å se om vi klarte å lage en ukesmeny som var billig nok OG fylte alle kostholdsrådene til staten.. det var ikke lett!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Med en storspiser og en glutenallergiker i hus, så hadde ikke den menyen dugd, ikke til den prisen, men poenget er jo gyldig, man KAN spise billig om man vil og planlegger. Beste sparetipset i verden er jo fryser og kunne storhandle kjøtt/fisk på tilbud. 

Vi har et vanvittig brød/knekkebrødforbruk i huset. Ville antakeligvis spart på å lage mer brød selv. Ikke jeg som spiser det, men Bonden. Nevnte jeg storspiser? Enkelte dager går det et normalstort brød til dagen. 

 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes den menyen er overaskende god egentlig jeg. Joda fiskegrateng fra firstprice er neppe det beste man får, men det er da med potet og grønnsaker så man dør vell ikke av å spise det en dag. Ellers er det jo faktisk mye bra. Laks, taco, chili con carne og hjemmelaget tomatsuppe. Pasta er jo ikke usunt, ihvertfall ikke en dag i uken. Tomatsuppen er kanskje ikke noe å rope høyt hurra for, men usunt er det vell heller ikke som en del av et variert kosthold. Hva mengden angår så vet jeg ikke om det hadde holdt her i huset, men det står jo ikke spesifisert så vanskelig å si.  

Jeg tenker egentlig et greit, normalt sunt, vanlig kosthold når jeg ser den menyen. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det bare meg som stusser veldig på den priser som er satt opp? Jeg mener, grønnsaksuppe til 26 kroner. For de 26 kronene skal du altså kjøpe en pose gulrøtter, en kålrot (man får jo ikke kjøpt en halv en), noen poteter og en purre, samt en pakke buljongterninger OG kylling (hvor fanken får man liksom kjøpt noen gram kyllingstrimler for 4 kroner?). Jeg ser den samme feilen her som i Remas "under 100lappen", hvor man regner prisen ut fra den man bruker, ikke det man faktisk må kjøpe. For man får faktisk ikke kjøpt bare 3 av eggene i en pakke og betale stykkpris for dem, man må kjøpe hele pakka, og da sprekker hele budsjettet bare der.

Hadde i grunn vært morsomt å gått på Rema med et desilitermål, åpnet en kartong melk, tatt med seg 2 dl, og gått i kassen for å betale den prisen det står i brosjyren at man må bruke i følge oppskriften :P

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

48 minutter siden, Rocket skrev:

Handle hos bøndene så får man gode priser :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Er jo ikke alle som har muligheten til det, i hvert fall ikke uten at det koster en del å komme seg dit ;) Jeg bor midt ute i åker'n, for å si det sånn, det er gårder og jorder rundt hele her. Men alle gårdene som ligger i gåavstand herfra driver kun med korn, så vidt jeg vet, eller klarer å se. Og det eneste stedet med høner er av typen 30 000 høns, og da kjøper jeg like gjerne i butikken, da slipper jeg i alle fall å se og lukte hvor ****** de stakkars pippippene har det ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

@Lene_S Det er et veldig godt poeng. Det er nettopp det Musikeren og jeg driver med - vi kjøper inn varer for 420 kr, og så lager vi mat ut fra det. Da bruker vi kanskje kålrot i to-tre middager på en uke, gulrot i fire, og så videre. Og da blir det brått ikke urealistisk igjen. Forrige uke kjøpte vi en hel kylling, da kokte vi kraft på skroget, hadde kyllingfiletene i én middag, og så resten av kjøttet (alt jeg ikke klarte å få av i pene stykker :lol: ) i en annen rett, og så hadde vi kraft til alle linse-rettene senere. :) Det var 60 kr for protein i to middager og smakstilsetning i alle de andre. 

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

7 timer siden, Lene_S skrev:

Er det bare meg som stusser veldig på den priser som er satt opp? Jeg mener, grønnsaksuppe til 26 kroner. For de 26 kronene skal du altså kjøpe en pose gulrøtter, en kålrot (man får jo ikke kjøpt en halv en), noen poteter og en purre, samt en pakke buljongterninger OG kylling (hvor fanken får man liksom kjøpt noen gram kyllingstrimler for 4 kroner?). Jeg ser den samme feilen her som i Remas "under 100lappen", hvor man regner prisen ut fra den man bruker, ikke det man faktisk må kjøpe. For man får faktisk ikke kjøpt bare 3 av eggene i en pakke og betale stykkpris for dem, man må kjøpe hele pakka, og da sprekker hele budsjettet bare der.

Hadde i grunn vært morsomt å gått på Rema med et desilitermål, åpnet en kartong melk, tatt med seg 2 dl, og gått i kassen for å betale den prisen det står i brosjyren at man må bruke i følge oppskriften :P

Nå er det jo ikke sånn at man kjøper inn alle disse ingrediensene hver dag, sant? Man har jo en pose gulrøtter i flere dager, det samme med andre basisting. Dersom man deler kostnaden for innkjøp av basismatvarer på dager pr uke, så kommer man nok til mål med disse oppskriftene. 

Har man dårlig råd, så kan det være en genial investering å kjøpe en stor fryser - man finner sånt til ganske greie priser på finn.no f eks. Og om man er flink til å lage store porsjoner og fryser ned, så har man masse gode middager til en billig penge (det meste kan faktisk fryses uten at det forringer smaken vesentlig :)). 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Syns ikke menyen her var så gal, jeg. Høres ut som slik vi spiste mye av i studietida. Bruker man resten av gulrøttene neste uke så blir det ikke ekstra innkjøp da. Synes ikke det så spesielt usunt ut heller. Spe på med litt ekstra grønnsaker så er jo dette helt fint :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

10 timer siden, Lene_S skrev:

Er det bare meg som stusser veldig på den priser som er satt opp? Jeg mener, grønnsaksuppe til 26 kroner. For de 26 kronene skal du altså kjøpe en pose gulrøtter, en kålrot (man får jo ikke kjøpt en halv en), noen poteter og en purre, samt en pakke buljongterninger OG kylling (hvor fanken får man liksom kjøpt noen gram kyllingstrimler for 4 kroner?). Jeg ser den samme feilen her som i Remas "under 100lappen", hvor man regner prisen ut fra den man bruker, ikke det man faktisk må kjøpe. For man får faktisk ikke kjøpt bare 3 av eggene i en pakke og betale stykkpris for dem, man må kjøpe hele pakka, og da sprekker hele budsjettet bare der.

Hadde i grunn vært morsomt å gått på Rema med et desilitermål, åpnet en kartong melk, tatt med seg 2 dl, og gått i kassen for å betale den prisen det står i brosjyren at man må bruke i følge oppskriften :P

En pakke egg feks holder jo i flere mnd så det går jo opp i opp. Den uken man kjøper pakken bruker man 25 kr, de neste ukene bruker man ikke noe på egg. Ellers så har jo bla bunnpris porsjonspakninger med kylling(og andre ting) til en ok pris. På ting med kortere holdbarhet må man jo da evt legge opp menyen etter det så man får brukt opp slik at ting ikke går til spille. Man skal jo også ha andre måltider enn middag (hvor sikkert melk, egg, grønnsaker og andre ting fint kan brukes også så det ikke går til spille) og de utgiftene kommer jo utenom dette budsjettet. Slett ikke urealistisk, men kan kreve litt planlegging. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 timer siden, Siri skrev:

Nå er det jo ikke sånn at man kjøper inn alle disse ingrediensene hver dag, sant? Man har jo en pose gulrøtter i flere dager, det samme med andre basisting. Dersom man deler kostnaden for innkjøp av basismatvarer på dager pr uke, så kommer man nok til mål med disse oppskriftene. 

Har man dårlig råd, så kan det være en genial investering å kjøpe en stor fryser - man finner sånt til ganske greie priser på finn.no f eks. Og om man er flink til å lage store porsjoner og fryser ned, så har man masse gode middager til en billig penge (det meste kan faktisk fryses uten at det forringer smaken vesentlig :)). 

 

40 minutter siden, Malamuten skrev:

En pakke egg feks holder jo i flere mnd så det går jo opp i opp. Den uken man kjøper pakken bruker man 25 kr, de neste ukene bruker man ikke noe på egg. Ellers så har jo bla bunnpris porsjonspakninger med kylling(og andre ting) til en ok pris. På ting med kortere holdbarhet må man jo da evt legge opp menyen etter det så man får brukt opp slik at ting ikke går til spille. Man skal jo også ha andre måltider enn middag (hvor sikkert melk, egg, grønnsaker og andre ting fint kan brukes også så det ikke går til spille) og de utgiftene kommer jo utenom dette budsjettet. Slett ikke urealistisk, men kan kreve litt planlegging. 

Altså, jeg skjønner at man bruker opp ting over tid, og alt det der. Men det forutsetter at man planlegger mye, og har en del ting fra før. Det jeg reagerer på med sånne menyer som i denne linken og Remas brosjyrer er at det ser så flott og billig ut, men det gir et litt skjevt inntrykk. Jeg vet ikke om jeg klarer å forklare akkurat hva jeg mener, men jeg skal prøve:

Denne menyen er satt opp som en isolert uke. Den nevner ingenting om uken etter, så med mindre man forventer at folk spiser samme meny uke etter uke, så må uken etter også planlegges nøye ut fra hva man kjøpte uken før. Hvis ikke, blir plutselig ikke den første uken så billig likevel. 

Det regnes med stk-pris, noe som er urealistisk, for mange ting kan ikke kjøpes i enkeltdeler, som 3 egg eller 2 dl melk. Selv om man bruker dette uken etter, så tas det faktisk ikke med i det regnestykket. Denne menyen er som sagt en isolert uke, og for å få et reelt regnestykke, må man regne med det man faktisk må kjøpe. Man er nødt til å betale for en hel eggekartong, og da er det den prisen som burde telles med. Bruker man resten en annen dag eller uken etter, så blir ikke prisen på egg med i regnestykket for den dagen eller uka, men den skal likevel være med den dagen man må kjøpe hele kartongen for at stykket skal bli riktig. Slik denne menyen blir presentert, kan man altså få en pakke makaroni, en kartong egg, 1 løk, 2 bokser tomater og en pakke buljongterninger for kun 26 kroner. Da lurer jeg på hvilken butikk de har brukt, for der er det jammen billig. Da regner jeg ikke med krydderet det forutsettes at man har fra før. 

Det jeg prøver å få frem er at slike oppsatte menyer er satt opp helt feil. Om man her hadde slått sammen alt man måtte kjøpe den uken, og kom frem til under 300,-, uten å nevne hva de mener det koster for hver enkelt dag, da hadde det vært letter å svelge. Sånn det står nå er helt urealistisk ;)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 timer siden, Siri skrev: Nå er det jo ikke sånn at man kjøper inn alle disse ingrediensene hver dag, sant? Man har jo en pose gulrøtter i flere dager, det samme med andre basisting. Dersom man deler kostnaden for innkjøp av basismatvarer på dager pr uke, så kommer man nok til mål med disse oppskriftene. 

Har man dårlig råd, så kan det være en genial investering å kjøpe en stor fryser - man finner sånt til ganske greie priser på finn.no f eks. Og om man er flink til å lage store porsjoner og fryser ned, så har man masse gode middager til en billig penge (det meste kan faktisk fryses uten at det forringer smaken vesentlig [emoji4]). 

 

40 minutter siden, Malamuten skrev: En pakke egg feks holder jo i flere mnd så det går jo opp i opp. Den uken man kjøper pakken bruker man 25 kr, de neste ukene bruker man ikke noe på egg. Ellers så har jo bla bunnpris porsjonspakninger med kylling(og andre ting) til en ok pris. På ting med kortere holdbarhet må man jo da evt legge opp menyen etter det så man får brukt opp slik at ting ikke går til spille. Man skal jo også ha andre måltider enn middag (hvor sikkert melk, egg, grønnsaker og andre ting fint kan brukes også så det ikke går til spille) og de utgiftene kommer jo utenom dette budsjettet. Slett ikke urealistisk, men kan kreve litt planlegging. 

Altså, jeg skjønner at man bruker opp ting over tid, og alt det der. Men det forutsetter at man planlegger mye, og har en del ting fra før. Det jeg reagerer på med sånne menyer som i denne linken og Remas brosjyrer er at det ser så flott og billig ut, men det gir et litt skjevt inntrykk. Jeg vet ikke om jeg klarer å forklare akkurat hva jeg mener, men jeg skal prøve:

Denne menyen er satt opp som en isolert uke. Den nevner ingenting om uken etter, så med mindre man forventer at folk spiser samme meny uke etter uke, så må uken etter også planlegges nøye ut fra hva man kjøpte uken før. Hvis ikke, blir plutselig ikke den første uken så billig likevel. 

Det regnes med stk-pris, noe som er urealistisk, for mange ting kan ikke kjøpes i enkeltdeler, som 3 egg eller 2 dl melk. Selv om man bruker dette uken etter, så tas det faktisk ikke med i det regnestykket. Denne menyen er som sagt en isolert uke, og for å få et reelt regnestykke, må man regne med det man faktisk må kjøpe. Man er nødt til å betale for en hel eggekartong, og da er det den prisen som burde telles med. Bruker man resten en annen dag eller uken etter, så blir ikke prisen på egg med i regnestykket for den dagen eller uka, men den skal likevel være med den dagen man må kjøpe hele kartongen for at stykket skal bli riktig. Slik denne menyen blir presentert, kan man altså få en pakke makaroni, en kartong egg, 1 løk, 2 bokser tomater og en pakke buljongterninger for kun 26 kroner. Da lurer jeg på hvilken butikk de har brukt, for der er det jammen billig. Da regner jeg ikke med krydderet det forutsettes at man har fra før. 

Det jeg prøver å få frem er at slike oppsatte menyer er satt opp helt feil. Om man her hadde slått sammen alt man måtte kjøpe den uken, og kom frem til under 300,-, uten å nevne hva de mener det koster for hver enkelt dag, da hadde det vært letter å svelge. Sånn det står nå er helt urealistisk ;)

Men om du kjøper en pakke pølser og en pakke lomper (og ikke liker sennep og ketchup), spiser halvparten til middag en dag og halvparten dagen etter, så koster jo ikke middagen deg 50kr dag 1 og 0 kr dagen etter? Det er jo mer fornuftig å si at prisen er 25kr per middag?

Jeg synes hvordan rema 1000 regner prisen på sine menyer er helt ok jeg, bortsett fra at de beregner alt for lite mat. Det er jo ikke rema sin skyld at folk ikke greier å planlegge bruken av maten sin og må kaste resten av eggene i eggekartongen? Eller om man spiser de resterende fire eggene til frokost? Da har man brukt 8kr på egg til middag og 16kr på egg til frokost. Man har jo ikke brukt 24kr på egg til middagen for det?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

5 timer siden, Gro skrev:

 

Men om du kjøper en pakke pølser og en pakke lomper (og ikke liker sennep og ketchup), spiser halvparten til middag en dag og halvparten dagen etter, så koster jo ikke middagen deg 50kr dag 1 og 0 kr dagen etter? Det er jo mer fornuftig å si at prisen er 25kr per middag?

 

Jeg synes hvordan rema 1000 regner prisen på sine menyer er helt ok jeg, bortsett fra at de beregner alt for lite mat. Det er jo ikke rema sin skyld at folk ikke greier å planlegge bruken av maten sin og må kaste resten av eggene i eggekartongen? Eller om man spiser de resterende fire eggene til frokost? Da har man brukt 8kr på egg til middag og 16kr på egg til frokost. Man har jo ikke brukt 24kr på egg til middagen for det?

Vel, du må jo betale 50 kroner den første dagen, og neste dag må du ikke betale noen ting. Det hjelper jo ikke at du får to middager til for de 50 kronene, dersom du ikke har penger til å kjøpe hele pølsepakka. Slik menyene er satt opp, så får man inntrykk av at dersom man kun har 26 kroner å bruke, så får man alt de har satt opp til den tomatsuppa. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

5 timer siden, Gro skrev:  

Men om du kjøper en pakke pølser og en pakke lomper (og ikke liker sennep og ketchup), spiser halvparten til middag en dag og halvparten dagen etter, så koster jo ikke middagen deg 50kr dag 1 og 0 kr dagen etter? Det er jo mer fornuftig å si at prisen er 25kr per middag?

 

Jeg synes hvordan rema 1000 regner prisen på sine menyer er helt ok jeg, bortsett fra at de beregner alt for lite mat. Det er jo ikke rema sin skyld at folk ikke greier å planlegge bruken av maten sin og må kaste resten av eggene i eggekartongen? Eller om man spiser de resterende fire eggene til frokost? Da har man brukt 8kr på egg til middag og 16kr på egg til frokost. Man har jo ikke brukt 24kr på egg til middagen for det?

Vel, du må jo betale 50 kroner den første dagen, og neste dag må du ikke betale noen ting. Det hjelper jo ikke at du får to middager til for de 50 kronene, dersom du ikke har penger til å kjøpe hele pølsepakka. Slik menyene er satt opp, så får man inntrykk av at dersom man kun har 26 kroner å bruke, så får man alt de har satt opp til den tomatsuppa. 

Ja, da tenker vi bare ulikt. Jeg tenker at det du forbruker til den middagen er hva middagen koster, men man kan ikke gå på rema og handle en av middagene dems med en hundrelapp, nei. Det er vel derfor god planlegging er alfa og omega når det gjelder å leve billig i matveien :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har ikke noe budsjett for handleturene våre, men vi kjøper så og si aldri kjøtt i Norge (storhandler i Sverige noen ganger i året), vi lager all mat fra bunnen av (alt fra hjemmelaget pizzasaus til gryteretter), og vi handler kun èn dag i uken. Ofte tredobler vi mengden mat vi lager, og fryser ned restene i lunsjbokser. Vi lagde wok for et par dager siden, og etter å ha mettet egne mager så fylte vi opp hele 8 lunsjpakker. Disse kan brukes både som middager på dager vi er på farten, eller tas med som lunsj på skole og jobb. Jeg har faktisk aldri brukt så lite penger på mat og allikevel hatt et så bra kosthold, og jeg har med varmmat på skolen hver eneste dag. Billig billig :D 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
    • Da har vi fått oss en reell frykt. Viser seg at tøffeste, tryggeste lille Edeward er som Mr.T når det kommer til trapper. Tror han fikk vondt i en klo da vi skulle opp trappen til veterinæren. Den forserte vi ved at jeg praktisk talt stod over han og løftet labbene hans en og en trinn for trinn. Han nektet gå selv, men var ok med å gjøre det sånn, hele trappen. Stoler på meg, men ikke sine egne bein.  Nå tenkte jeg det skulle være annerledes med en ny trapp som ser litt annerledes ut, på et annet sted, i annet lys, men nei. Ikke engang Nom Noms fristet nok til å våge gå et eneste trinn av den trappen med bakbeina.  Vurderer om Nom Noms er verdt det: Prøver snakke meg til fornuft. Det må vel finnes en annen måte? Muttern prøver friste med "kjepp". Dette ble pinlig fordi det er folk rundt, vi er på Tiller - Trondheims Grorud - og det ryktes at det kan være risikabelt å flagge blasfemiske avvik her på kveldstid etter mørkets frembrudd. Er det ikke provoserende nok å være svart hund om vi ikke skal gå rundt og vise at han liker å sutte på "kjepp" også?  — Virkelig, muttern! Dette vil jeg ikke være med på! Jevngodt med å brenne en Koran her. Du er sinnsyk!  Så han ble båret opp, som den lille babyen han er. Mindre pinlig. Fikk ham til å gå de siste tre trinnene selv. Prøver øke til fire-fem neste gang, uten å vifte med en diger "kjepp" så alle kan se det.  Han er i full sving med å fortære den nå, mulig for å prøve sikre seg mot flere sånne flauser ^^  
    • Avledning, og innlæring av alternativ adferd. "Hysj, gå og legg deg" fungerer bare HVIS hunden har lært og KAN oppgaven. Hvordan jeg ville gått fram avhengger veldig både av rase og individ. Men jeg ville ikke skjermet valpen for det som skjer rundt, den må jo bli vant til normale forstyrrelser. Hvis det er en rase med tendens til varsling så ville jeg nok sørget for å trekke for gardinene og ha på radio ved alenetreningen, så forstyrrelser utenfor blir mindre tydelige. I mange tilfeller ville jeg nok belønnet veldig raskt etter første bjeff, og deretter avbrutt/avledet, og lært inn alternativ adferd. Det er helt greit med et bjeff eller to for å si fra, og så komme til meg. Men hvis det er en bjefferase som varsler så skal man være ganske forsiktig for å ikke forsterke adferden. Det aller viktigste er å selv slappe av og ikke være så opptatt av det rundt. Det er ikke sikkert hunden reagerer i det hele tatt, og da trenger den ihvertfall ikke å lære det av eieren. Hvis det kommer et bjeff eller to på noe fra en valp ville jeg sagt "ja, ok", og så funnet på noe annet med valpen. En valp som får miljøtrening ute og oppdage masse lyder og omgivelser vil også være tryggere hjemme, mener jeg. Jeg kan anbefale boken Hverdagslydighet fra valp til voksen av Arne Aarrestad og Siri Linnerud Riber, den tar også for seg vanlige utfordringer.
    • Unge lovende sover søtt etter en to timer lang opp og ned fellestrening med mye bra og masse klebb.  Forventninger til hele stedet, både godteributikken som eimer deilig godis av alle slag, og hallen hvor godbitene hagler og det er lek og moro, de forventningene er skyhøye. Da muttern ba om en sitt før hun åpnet døren var ikke den unge lovende enig i det. Han var fokusert på å komme seg inn til moroa. Dumme muttern la listen for høyt og trodde hun skulle få sitt med verbal kommando, uten å engang hjelpe med lure. Hennes: "I shall ønly say this once," policy, hvorpå hun etter å være sikker på at han hørte det stilte seg til for å vente på sitten - det var som en krigserklæring. Da sitten endelig kom, men den kjipe megga ikke belønnet den med en gang, og hadde nerver til å lukke døren igjen da Ede spratt opp for å løpe inn, for å kreve mer.. Etter mange sånne forsøk, hvor sitten til slutt ble holdt med en godbit foran nesen, lenge nok til at mutteren fikk satt foten innenfor døren, så ble den belønnet et kom og ros og godis og den korte selvbeherskelsen han ble tvunget til å ha for å komme inn - sinnsykt frustrerende - ble forløst i økt glede, mer energi og iver, han ble mer gira av det enn han allerede var, så da muttern på ny, bare to meter innenfor første døren ***** ba ham om enda en sitt for å komme gjennom neste dør.. Hun fikk den, men han var ikke blid.  De glade forventningene hadde slått over i irritasjon da vi kom frem til plassen vår, og han satte i en hardrock konsert av bjeffing. Frustrert bjeffing. Emo bjeffing. Intenst. Øredøvende. Muttern fikk påpakning fra instruktør om å få hunden under kontroll, noe hun til sin store overraskelse fikk til momentant med å legge hendene på ham. Bjeffingen tok fullstendig slutt, han glemte hele resten av hallen, alt fokus var nå på kamp mot muttern. Hender uten godbiter som hadde nerver til å holde ham fast.. Tyggebeinet han ble tilbudt som alternativ å bite på var han fullstendig uinteressert i. Mutterns hender var den punchingbagen han følte for å ta ut sin høygira irritasjon og frustrasjon på. Vi var med ett tilbake til situasjonen i forrige uke. Dette var ikke tanning, dette var kamp, og Ede ville lære muttern å slutte stille urimelige krav og heller servere godis og leker og være blid og lett å ha med å gjøre. Han bet hardt og med et mål om mutterns submission. — Respect my authoritay, bitch! Muttern er ikke komfortabel med å bruke fysisk makt for å få trumfet gjennom viljen sin, men den der typen biting er fullstendig uakseptabel, og negativ straff var ikke en mulighet i situasjonen. Avledning var allerede forsøkt. Å holde ham fastlåst ble i øyeblikkets hete vurdert som en dårlig løsning. Selv om det å fysisk tviholde ham fast til han ga seg antakelig ville fungert der og da, så er ikke det en løsning når han blir større, og det blir han. Det kommer en dag hvor han har passert 40kg og har 10x forhøyet testosteron ifht en voksen hann. Den kampviljen der i den situasjonen lar seg ikke løse med bryting.  Muttern brukte det ene positiv straff verktøyet hun er komfortabel med. Overleppene hans ble lagt over tennene hans, om og om igjen. Han liker ikke å bite seg selv i leppene, og det frustrerte ham, men han hadde ikke lyst til å gi seg uten å ha lekset opp for muttern om å drive han inn i et sånt humør med urimelige krav. Det tok antakelig flere minutter før han ga opp. Så ikke på klokka, men hendelsene i rommet forøvrig ga holdepunkter å estimere fra. Mange ekle og vonde bitt i sine egne lepper fulgt av flere runder av og på tyggebeinet før kamplysten forlot den lille kroppen som roet seg ned og slo seg til ro. Søte lille snille Edeward var tilbake, og resten av treningen var han bare søt og snill og grei og flink. Muttern gjorde masse feil i starten, samtlige fra å ha for høye forventninger til hva han skulle mestre nå, og så bli så forfjamset av å ikke få hva hun ba om at hun ble usikker og ikke helt visste hvordan hun skulle løse det. De første feilstegene på gulvet var å forvente oppmerksomhet med for lav belønningsfrekvens. Lineføring ble repeatedly brutt av fokus rettet mot de andre ekvipasjene fordi muttern var for kjip med tørrfor. Tilbake til plassen vår hvor Ede er superflink til å chille nå.  Neste runde på gulvet, etter å ha ligget og sett på de andre, så fikk muttern oppmerksomheten, men hun feilet igjen med verbale cues uten lure, og hennes usikkerhet rundt hvordan løse det etter å ha feilet med å forvente utførelse på verbale cues, den forvirret Ede også, og vi ble gående og virre uten mål og mening. Han VILLE gjerne mestre, han var fokusert, men kommunikasjonen fra muttern var ikke klar og tydelig nok. Han la seg ned som et spørsmålstegn. Skjønte ikke hvorfor godbitene uteble. Mistet motivasjonen. Tilbake til plassen vår.  Tredje runde gikk bedre. Muttern hadde senket forventningene, klarte kommunisere tydeligere og belønne med høyere frekvens. Det løsnet.  ..men alle øvelser er bagateller. Så lenge valpen er snill og grei og i godt humør og gir kontakt og kommer på oppfordring, så er det ikke viktig om han sitter skrått, ligger på hoftene eller må bes flere ganger om noe. Det eneste virkelig viktige er å få den kampviljen under kontroll. Det har skjedd to ganger til nå. To ganger har han slått over i en sånn modus. Det er ikke overraskende. Jeg trodde ikke jeg kjøpte en retriever. Spørsmålet er hvilken måte som er den mest riktige å håndtere det på for å unngå virkelige problemer når han vokser til og får baller.  Tre andre valper jeg har hatt reagerte på smertehyl og ble lei seg og ville si unnskyld for å ha bitt meg. Easy peasy bitehemming på null komma niks. Chihuahuaen hadde en annen kamp i seg. Hun tente på at jeg hylte og gikk på med dødsforakt. Negativ straff var nøkkelen med henne. Å bli forlatt alene i rommet hver gang var bare ikke verdt den triumferende følelsen av å bite det digre vesenet til grimaser og hyl av smerter som en liten pipeleke. Hun lærte fort av det.  Jeg håper og tror at kombinasjonen av sosial avvisning i de situasjonene hvor jeg kan forlate ham, og tennene over leppa så han biter seg selv i de situasjonene jeg ikke kan bruke sosial avvisning vil få dette under kontroll.  Han er bare 13.5 uker, og det har bare skjedd to ganger enda. 
    • Tar gjerne i mot deres beste tips/erfaringer med å forebygge varsling/vokting! Da tenker jeg på det å bjeffe om fulle folk roper i gaten om natten, om det smeller i bildører utfor huset, om naboen går nært husveggen og liknende. Har lest litt om temaet, men finner ulike teknikker og vet ikke helt hva som er best. Begrense hunden/valpens muligheter til å se og høre det som skjer utenfor? Eller tvert i mot, la vindu stå på gløtt så den blir vant med at det er masse lyder utenfor? La den se hva som skjer ute? Belønne når den ikke varsler, eller belønne når den varsler kort, så den forstår at jobben er gjort og det holder med ett bjeff? HVordan reagerer man om hunden bjeffer masse på en lyd utenfor? Skal man si ting som "hysj" "gå og legg deg", avlede og liknende når den varsler, eller vil det forsterke hundens oppfattelse av at det er viktig å varsle?  Mange tanker her - åpen for alle innspill! Vil være konsekvent fra valpen er liten, så jeg vet hvordan jeg skal løse problemet når det kommer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...