Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Belgerpia
Skrevet
12 timer siden, Red Merle skrev:

Spesielt, her så det ikke akkuratt ut som at hunden kom først akkuratt...

 

Håper ikke folk tror at det er dette man gjør på en vanlig utstilling..

Det er vel strengt tatt ikke så langt unna - minus grell farge, men 2 til 4 timer dagen før utstilling og deretter et par tre timer på utstillingen  - njaa ikke den helt store forskjellen.  Nei, de blir ikke klippa hele tiden showdagen, men de står leeeeeenge.

Guest Snusmumrikk
Skrevet
14 timer siden, Red Merle skrev:

Spesielt, her så det ikke akkuratt ut som at hunden kom først akkuratt...

 

Håper ikke folk tror at det er dette man gjør på en vanlig utstilling..

Jeg tror ikke hundene bryr seg så mye om det er farger og fancy mønster de står timesvis og klippes til, eller om de står timesvis og får klippet de vanlige frisyrene til en utstilling og så står og venter og traver rundt og stiller seg opp. For bikkjene er det litt samme greia. Ikke at det gjør det til noe mindre galskap da :hmm:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...