Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Litt usikker på hva som er høne og egg, men siden vi har gitt oss litt med rally så er jeg litt umotivert og uten retning i treninga. For å finne på noe ganske nytt som er greit å aktivisere Odin med inne på dårlige dager tenkte jeg å ta et kurs i noen form for søk. Spor er uaktuelt, jeg tenker mer på type smeller eller nosework. Spiller det noen rolle hva? Hva er enklest å gjøre hjemme på stua? Hva er enklest å lære?

Og ikke minst, hvor finner jeg et kurs som ikke er fullt? Canis somlet med å svare så noseworkkurset neste helg gikk fullt mens jeg ventet på svar. De fleste smellerkursene rundt om er fulle, det samme med aktiviseringssøk-kurs. Noen som vet om søksarbeidskurs i Oslo-området med det første? (strekningen Lillestrøm-Drammen er helt greit for et dagskurs eller et par ganger)

Skrevet

Og der fant jeg jaggu et kurs i smeller med ledig plass. Så får vi se da.

Hvor og når? Leter etter det samme. :)

Skrevet

Kos deg på smellerkurs! Fantastisk morsom hundesport! Den største forskjellen på smeller og nosework er i førsteomgang luktene som blir brukt. I smeller søker hunden etter ID-lukt (menneske lukt), man presenterer en "smeller" med den akutelle ID-lukten hunden skal søke etter før hvert søk. ID-lukten varierer fra søk til søk. I nosework søker hunden etter et faste luktoljer (eks. bjørkeduft) som hunden har lært seg (?).

I smeller starter man uten forstyrrelser i søka, men avanserer etterhvert til å søke med negativ ID-lukt som forstyrrelser i høyere klasser.

Skrevet

Oops, vi endte med å få plass på noseworkkurset i helga også. Da blir det noseworkkurs i helga, intro i smeller på onsdag, og så får vi se om jeg tar helgen med smeller om to uker, eller om vi har fått nok av søksarbeid da. :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...