Gå til innhold
Hundesonen.no

Valper, øyenfarge


Recommended Posts

Guest lissjaaa
Skrevet (endret)

(LIGGER NYE BILDER FRA IDAG LENGRE NED I INNLEGGET DA JEG IKKE FIKK LAGT DE INN PÅ MITT FØRSTE INNLEGG)


Hei.

Jeg har 4 valper, 1 mnd gammel imorgen. Jeg er litt nysgjerrig når det kommer til øyenfargene, da ene valpen, tispa, har veldig veldig blå øyner, mens resten av gjengen har en god del mørkere blå-farge. Faren til valpene har 1 blått øye og ett brunt. Mamman har gul/lys brun farge på øynene. Tror dere at denne lille jenta kommer til å ha blåøyner i voksen alder? Evt ett blått og ett en annen farge? Jeg er virkelig nysgjerrig på hvordan de kommer til å bli :) La med noen bilder fra da de var 3 uker. Ett sammen med alle, og ett av bare tispa og ett av broren, så dere kan se forskjellen :) Er de ikke skjønne? ::D Jeg er ihvertfall forelsket! 

20150925_141910.jpg?dl=0

20150925_141910.jpg?dl=020150925_142759.jpg?dl=0

Endret av lissjaaa
Skrevet

Jeg får ikke sett bildene, men jeg vil tro at om hun får blå øyne så vil du se det i løpet av noen uker. I kullet til min valp så alle valpene ganske like ut i øynene fram til ca 4 ukers alder(tror jeg da) og da de ble etpar uker eldre, så man tydelig at den ene valpen hadde ett blått øye.

Guest lissjaaa
Skrevet

Får du sett bildene nå da? Om du trykker på linken ?
Ble litt rotete det der da jeg la inn innlegget fra mobilen.. Av en eller annen grunn får jeg ikke lagt inn bildene direkte i innlegget, men skal ligge link der nå som du kan trykke på.
Er ikke de beste bildene, men man kan se hun ha mye lysere blå farge enn de andre.

Guest lissjaaa
Skrevet

Her har dere helt nye bilder, tatt nå :) Her kan dere se at hun har en god del lysere farge enn brødrene. Alle guttene har mørk blå farge mens hun har helt lyst blå.

vLJAm3aZ3RsP8bWoQ5ddSwnZeGe8LU-lMKZevhrwNcI.jpg

uBzCa7YbCevhvT3YB5WhEQoPyG5SWhy4pSfCOqE0Ouk.jpg

nG3NQ4Lft0BQOs1FkjjEXjleJgR8WnihjYcCDjF-io8.jpg

Skrevet

De blir nesten helt sikkert blå. Du ser at pupillene blir røde når du tar bilder med blitz også. Hadde en gang en sheltievalp med ett av hvert, det var sånn jeg oppdaget det på ham.

Guest lissjaaa
Skrevet

Kan absolutt ingenting om øyefargegenetikk på hund, men jeg ville gjettet at hun fikk blå øyne, dersom det er en reell mulighet fo

 

Som du sier Caroline, så har jeg lagt merke til at hun alltid får røde øyner når jeg tar bilde med blitz, de andre får ikke det. Hun har veldig blå øyner iforskjell til brødrene sine.
Hun er så vakker. Har lyst å beholde henne selv, men jeg har egentlig lyst på en hannhund.. Er så vanskelig å skulle velge seg ut en, de alle er så utrolige fine. Men hun her skiller seg litt ut både i fargen og øynene.
Så vakkert med mørk farge, og lyse blå øyner :)
 

Skrevet

Hun ser veldig blåøyd ut :)

Jeg har hatt både mørkebrune, lysebrune, nesten gule, marmorerte og blå øyne på egne valper. Den tispa de ser definitivt ut til å ha blå øyne.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...