Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Alt for mykje hundeutstyr selges ☺️ både nytt og brukt. (Det er meir enn på hovudbilder, då eg har funnet fram mykje meir etter det). 

Kan nevne ting som; Dekken, vinter og regndresser, sko, div halsbånd, leiebånd, hjernetrim/puslespill, halvnome, dragsele, trekksele,  

Frå merker som: Huken, yukon, bobby, jokke, hurtta, rukka, seleverkstedet, richo, ruffwear, Hunter og Nina ottosen

http://m.finn.no/bap/forsale/gallery.html?finnkode=61944989

 

Eg bur på Voss så det kan hentes her, skal og til Notodden om noen vil hente der. Ellers så sender eg sjølvsagt via posten.

  • Like 1
Skrevet

Jøss jeg som tenkte jeg hadde mye utstyr ?? Fryktelig mye fint nok ingen problem få solgt mye vil jeg tro. Var endel ting jeg kunne tenkt meg men,eh bør kanskje bruke litt mere av det jeg har før kjøper mere ( har mye som sjelden er brukt) 

Skrevet (endret)

Jøss jeg som tenkte jeg hadde mye utstyr ?? Fryktelig mye fint nok ingen problem få solgt mye vil jeg tro. Var endel ting jeg kunne tenkt meg men,eh bør kanskje bruke litt mere av det jeg har før kjøper mere ( har mye som sjelden er brukt) 

Må vel ærlig innrømme at eg har litt vel dilla på hundeutstyr ☺️ (Mesteparten av dette selges litt motvillig.. ) 

Er det noen av trekkselene eller dekken som passer en 17 kg minibull? :)

Non stop dekken kan passe, i 45 eller 50, Neville brukte 45 forrige vinter, ellers er det nok ikkje noen dekken som passer, dei dekken som passer Neville beholder eg ellers sjølv, så er ikkje lagt ut ☺️ Det som kan passe er dragselen, å så ta på hanefot etter lengd på ryggen, trekkselene passer Neville på kroppen men de er jo altfor lange :P (Neville er 14.5 kilo ca no). 

Den røde rukkadressen str25(?), hvilke mål har den? Jeg finner ingenting om rukka størrelser på nett :S 

Nett til info, den er ikkje rød, men rosa ? Den er 23 cm i rygglengd når eg ikkje måler med halsen. Totallengd med hals/nakke er 31 cm. Ca 30 cm åpning til halsen, er snøring så kan strammes. Beinlengd ca 6 cm framme og 9 cm bak. Målt frå sømmene..

Endret av Veromob
Skrevet

Non stop dekken kan passe, i 45 eller 50, Neville brukte 45 forrige vinter, ellers er det nok ikkje noen dekken som passer, dei dekken som passer Neville beholder eg ellers sjølv, så er ikkje lagt ut ☺️ Det som kan passe er dragselen, å så ta på hanefot etter lengd på ryggen, trekkselene passer Neville på kroppen men de er jo altfor lange :P (Neville er 14.5 kilo ca no). 

Var det jeg tenkte meg :P Ikke så lett å finne noe som passer rundt hals/bryst uten å bli altfor langt i ryggen.

Skrevet

Var det jeg tenkte meg :P Ikke så lett å finne noe som passer rundt hals/bryst uten å bli altfor langt i ryggen. 

Har merka det ja, når det gjeld trekksele er nok spesiallaga på mål best ☺️

Rukka er eg ellers fornøyd med når det gjelder dekken og genser. Har vinterdekken, regnsdekken og strikkagenser frå rukka ? Spesielt strikkagenseren er så super passform for Neville ☺️richo ulldekken sitter og veldig bra på min. 

Skrevet

Hvilken rase er den gule troll-sela brukt til? Skal måle hunden når jeg kommer hjem, men tror kanskje den kunne passet. 

Skrevet
 

Hvilken rase er den gule troll-sela brukt til? Skal måle hunden når jeg kommer hjem, men tror kanskje den kunne passet.  

Den er brukt av minibull.

 

Skrevet

Aha, da blir den nok for liten.

 

Til kva hund tenker du på? Den selges for den er litt for stor. Den kan justeres veldig rundt bryst/mage.  Kopiert frå Troll sin side: 

Str/farge kode     Halsåpning        
Str. 1 - Gul
              40 cm
Str. 2 - Rød
              42 cm
Str. 3 - Blå
              44 cm
Str. 4 - Hvit
              46 cm
Str. 5 - Sort
              48 cm
Str. 6 - Grønn
              50 cm
Str. 7 - Lilla
              52 cm

 

Kan non-stop dekken passe til staff? De bruker str 40 cm i Back on Track :)

 

Sent fra min SM-N9005 via Tapatalk

 

Min minibull bruker str 45, så kroppen passer nok, men er redd den er for trang i halsen for hodet til staffen, om du har mulighet å få prøvd noen plass hadde nok det vært lurt :) 

 

 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...